Meanwhile, more-qualified astronauts with a GS-13 pay grade could initially earn $75,628 per year (Step 1) and, after several years, up to $98,317 per year (Step 3).
Dakle, ovdje gore piše, da NASA-ini astronauti godišnje zarađuju 75.628 $ godišnje, a nakon nekoliko godina do 98.317 $ godišnje.
Ajmo reč 100.000 dolara, 650.000 kuna godišnje, što je dobra lova. Oni manje plaćeni oko pola milje kuna.
Pa te nabiju u onu malu bačvu, na vrh rakete, koja ima milion i pol dijelova, nekoliko tisuća tona eksplozivnog goriva, a sve to su proizveli najjeftiniji proizvođači i upale fitilj i otpizde te u svemir.
Il ćeš se vratit il se nećeš.
Oš neš, Bangladeš.
Pa se gore kiseliš, ideš van u onom odelcetu, sereš u cijev, pišaš u cijev.
Strah me i pomislit što piju.
Spavaš u vreći, pojma nemaš što je gore što je dolje.
Za pola milje kuna godišnje.
Kod nas astronauti zarade 825.000 kuna, za osamnaest dana,.
Što bi na godišnjoj razini bilo 16.729.166 kuna, dakle kao 25,7 astronauta.
I ne moraš čučat u bačvi na vrhu rakete koju su proizveli najjeftiniji proizvođači, ali su plaćeni najskuplje.
Ne moraš kenjat u cijev, a piješ Dom Perignon, a ne pišalinu.
Ne moraš niti završit astronautsku školu, ni taj njihov fakultet na kojem te vrte u onim centrifugama da se sav pobljuješ i zasereš istovremeno.
Ne moraš
Ako poznaš Plenkovića…
Andrej Plenković i ostali dužnosnici HDZ-a, počevši od Njonje do Lovre Kuščevića, neprestano ‘papagajski’ uvjeravaju javnost da sve što rade je primjena visokih demokratskih standarda koje oni ‘baštine’.
Danas je, prema pisanju Nacionala, otkriven još jedan „visoki demokratski standard“ koji je pretvoren u kune.
Odvjetniku Borisu Šavoriću, osobi od visokog povjerenja predsjednika Vlade Andreja Plenkovića, Agrokor je za 18 dana rada isplatio 825 tisuća kuna.
Budući Lex Agrokor ima 50 članaka, to proistječe da je za 50 članaka dobio 825 tisuća kuna odnosno 16 500 kuna po članku.
Šavorić je „bogato nagrađen “ kao član radne skupine za izradu Lex Agrokora odnosno za hrvatsko „plagiranje“ talijanskog zakona. Nije riječ o bilo kakvo „plagiranju“ i običnom prepisivanju, riječ je o „plagiranju“ vrijednom preko 500 milijuna kunića.
Podsjetimo se da su upravo članovi grupe Borg za „vrhunski plagijat“ talijanskog Lex Agrokora, brisanjem zaštitnih klauzula dobro „omastili brke“ i izvukli za „savjetničke usluge“ preko 500 milijuna kuna-štiteći „nacionalne interese“.
Plagijat se već dugo vremena dobro nagrađuje, zar ne!?