Branko Bačić nije uspio.
Glasanje u Saboru nije uspjelo na način koji je zamišljen, kak bi se reklo, izrodilo se.
Za uspjeh glasanja trebalo je skupiti stotinu i jednu ruku.
Branko Bačić nije uspio. Unatoč nadljudskim naporima, harangiranju, lobiranju, ucjenjivanju, zavrtanju ruku, te vjerojatno cijelog niza metoda prisile, skupljeno je samo devedeset i sedam ruku zastupnika koji su bili spremni glasati protiv volje 2/3 građana.
Čuveno Plenkovićevo Mogu što hoću pretvorilo se u čuveni Mamićev poklik od pred točno sedam godina, koji ne želim citirati, jerbo nisam lud, da me ne bi ufatila neka stigma.
HDZ nije ni malo imao problema osigurati devedesetak glasova, jer svatko tko je i malo pratio zbivanja u Saboru, mogao je poimenično nabrojati imena koji su bili tada još potencijalni spavači. Ja sam u brojanju, priznam, dosta pogriješio, jer nisam računao da će četiri Socijaldemokrata dići ruke za bilo kakav prijedlog HDZ-a, a digli su za direktno nepoštivanje volje velike većine građana. Naime, danima smo zatrpavani ispitivanjima javnog mišljenja, a svi rezultati su pokazivali da se 2/3 građana protivi obuci ukrajinskih vojnika na teritoriju Rpublike Hrvatske.
Oni na koje je HDZ računao, Domovinski pokret, odbili su podržati prijedlog HDZ-a.
Koincidencija ne postoji. Samo namjera. Obično zla namjera.
Odmah nakon glasanja uslijedila je kanonada uvreda i etiketiranja zastupnica i zastupnika koji nisu digli ruku za. Prijetili su ministri, etiketirali ružno one koji ih biraju, jer ministre i predsjednika vlade potvrđuje Sabor. Svakakvih je tu kokošara bilo, a svi skupa zaboravili su onu staru.
Iznad Sabora je samo Bog.
Sabor bi trebao biti u funkciji građana, a on to dugo nije, on je svrha samom sebi, zastupnici ne haju za mišljenje građana, niti većinu i zanima kako ti građani žive.
Etiketirali su i svašta govorili i saborski zastupnici, naravno, tu ne računam Zekanovića, jer i samo spominjanje njegovog imena uvreda je poštenim ljudima. Prozivali su i oni koji su naglo presvukli kaput i kako kažu Srbi, okrenuli ćurak.
Ono što je malo ljudi primijetilo, a po meni je vrlo bitno, Plenkovićevom prijedlogu okrenuli su leđa zastupnici iz Slavonije. A Anušić, vladar Slavonije, jedini pravi oponent Plenkoviću mirnogleda. I čeka.
A da vas podsjetim, miljuni su ulupani, a i ukradeni Iz Projekta Slavonija, šampioni potkradanja države, naravno, za sada otkriveni, su ministri iz Slavonije. Slavonija zarasta u šipražje, velik dio zemljišta otišao je nakon Lex Agrokora u ni sam ne znam čije ruke, ali ne slavonske, ne hrvatske.
A u Slavoniji stoluje Ivan Anušić, tip kojeg Plenković vjerojatno sanja svaku noć i bunovan se budi.
U petak je Predsjednik vlade, gospodin Andrej Plenković, rumen u licu od netom popijene šamarčine koju je pokupio u Saboru, ispalio rečenicu koja konačno otkriva stanje demokracije u Hrvatskoj, a i odrednicu naše budućnosti, prema kojoj će se ravnati i političari i mediji koje drži pod kontrolom.
Ovaj današnji događaj je velika razdjelnica u političkom životu Hrvatske koja dijeli ozbiljne, odgovorne, one koje štite nacionalne interese, a tu ubrajam parlamentarnu većinu i ovih 20 dodatnih zastupnika, od političkih patuljaka i kukavica koji nisu bili u stanju donijeti pravu odluku…
Oni će sa svojim neglasanjem za ovu odluku živjeti dugo i živjet će sa stigmom.
Danas je Indeks, u sklopu akcije stigmatizacije objavio spektakularnu vijest naslovljenu Državna revizija: U Domovinskom pokretu postoji hrpa financijskih nepravilnosti
Kontrolirala se godina 2021. Preletio sam izvještajem, objavljenim na stranicama Središnjeg ureda za državnu reviziju. I ima tu svašta. Pa je Revizija izdala nepovoljno mišljenje. Strankom je predsjedavao Miroslav Škoro do srpnja 2021, a dalje Ivan Penava. Velika većina nepravilnosti dogodila se za vrijeme vladavine Miroslava Škore, a Indeks, jer je to popularno i politički poželjno objavljuje Penavinu sliku.
Zgodno, zar ne?
Nepravilnosti koje su eto, u novinama oglašene upravo nakon odbijanja prihvaćanja prijedloga HDZ-a.
Ali, pogledao sam ja i neke druge izvještaje.
HDZ ov prilježni i koalicijski, transparentni partner, recimo ima Uvjetno mišljenje o financijskim izvještajima. Ali oni nisu podložni mjerama stigmatizacije.
A Indeks ni riječi.
Uvjetno mišljenje o usklađenosti poslovanja ima i Fokus.
A Indeks ni riječi.
Uvjetno mišljenje ima i zastupnica manjina, koja nije podložna mjerama stigmatizacije.
A Indeks ni riječi.
Tako vam je to kad živite u Hrvatskoj
[block_content id=”56414″]