U Poljskoj sedam od deset smrtnih slučajeva otpada na starije od 70 godina. Poljski premijer Mateusz Morawiecki je starije zamolio da ne izlaze iz svojih domova, osim ako to nije nužno te im obećao da će angažirati “jedinice za potporu starijima” kako bi lakše prebrodili ovo teško razdoblje.
Taj model posve je lako primjenjiv u Hrvatskoj.
Proračun se ne bi opterećivao dodatnim troškovima jedinica za potporu starijima. Svi troškovi bi teretili Mirovinski fond.
Poznato je da su građani tih godina indoktrinirani i ne glasaju za najdomoljbniju stranku.
Sam naziv jedinice za potporu, zvuči dosta vojnički zar ne? Prema tome, sve se može brzo i efikasno organizirati.
Objaviti sve telefonske brojeve kladionica, koje bi postale info centri za prikupljanje podataka o potrebnoj pomoći.
Svaki kvart ima najmanje pet kladionica, a ne postoji mjesto u Hrvatskoj koje nema kladionicu.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Onda gospođa Ana Sumajstorčić (78) lijepo okrene broj telefona kladionice Vaše pare, naš profit, jedne od dvadesetak koje se nalaze u krugu dva kilometra od stana gospođe Sumajstorčić, a službenica Lilly zaprimi narudžbu za jedan mali crni kruh, jetrenu paštetu K-plus, litru trajnog mlijeka, paket toalet papira i malo pakiranje mljevenog crnog papra.
Taj popis gospođica Lilly predaje prvom kladioničaru koji naiđe. Muškarcu visokom i stasitom, obrijane glave, jake šije, pedesetih godina, odjevenom u trenirku, korisniku povlaštene mirovine.
Nakon što je uplatio tiket s predviđenim rezultatom za utakmicu Borussia D. – Schalke 04, u trenirku odjeveni korisnik povlaštene imovine nabaviti će sve potrebne stvari i dostaviti gospođi Sumajstorčić, koja će sve platiti pouzećem.
Za one informatički pismene penziće, kladioničarski portali primali bi narudžbe putem svojih kontakt stranica. Plaćanje bi moglo biti online, debitnom ili kreditnom karticom, a primao bi se i PayPal.
Gospodinu poljskom premijeru palo je na um i to da bi pripadnici jedinica za potporu starijima osim što bi dostavljali stvari neophodne za život, mogli i praviti društvo onima koji imaju potrebu za time, i stari su više od 70 godina.
Poznato je da su građani tih godina indoktrinirani i ne glasaju za najdomoljubniju stranku. Razgovorom sa starcima i opisivanjem strahota koje su se dogodile pripadnicima jedinica za pomoć starijima, svakako bi se konačno otvorile oči, bi na izborima glasali za jedinu pravu hrvatsku stranku, HDZ.
Plan je jednostavan i izvediv, ali ima samo jednu slabu točku.
Tko bi se usudio predložiti korisnicima povlaštenih mirovina njihovu obavezu za pomaganje?