Čitam evo, da je šef diplomacije EU izjavio da bi mornarice zemalja članica EU trebale patrolirati Tajvanskim tjesnacem, koji dijeli Kinu od Tajvana. Gospodin Plenković se još nije oglasio i podržao inicijativu EU, što je zabrinjavajuće
Jerbo bi se tamo moglo zaratit, a mornarice zemalja članica EU bi svojim krstarenjem tim tjesnacem pokazale predanost Europe slobodi plovidbe u ovom ključnom području.
Bab-el-Mandeb, strateški tjesnac uz obalu Jemena, ovaj spominjao nije.
Za Europu je strašno važno manifestirati slobodu plovidbe kroz nekakav tjesnac udaljen osam i pol tisuća kilometara. Prema riječima ministra vanjskih poslova EU.
Moram vas podsjetiti, ministar vanjskih poslova EU nije nipošto Gordan Grlić Radman, kako ste mogli pomisliti kada ste ovo pročitali.
Gospodin Grlić Radman se ovih dana prepustio svojim hobijima, arheologiji i botanici, pa se čak i pohvalio svojim arheološko botaničkim nalazom, pokazavši pri objašnjavanju nađenog artefakta vrlo visok stupanj logike.
Hrvatska će vjerojatno odmah prihvatiti ideju o slanju svojih mornaričkih snaga u tjesnac udaljen osam i pol tisuća kilometara.
Dvije eskadre Naoružanih flamingosa, NF 3-22 već su spremne. Radi se o vrlo, rukama pokretljivim flamingosima, s tročlanom posadom naoružanom mitraljezom M87 Browing.
Razmatra se i mogućnost angažiranja stranih dragovoljaca, prvenstveno Čeha, Slovaka i Mađara, na plovilima Torpedni luftmadrac TLM1, naoružan torpedom, pogonjen dlanovima s nataknutim šlapama. Olakšavajuća je činjenica da bi posada TLM1 bila iz članica EU.
Iz visokog izvora iz naše obavještajne zajednice saznajem da Kinezi nisu još donijeli odluku da mobiliziraju dečke iz jedne od Šangajskih ulica, pa da riješe svu tu EU zavrzlamu.
Razvoj situacije pratit ćemo pažljivo!