Dobra država

Dakle, ne vjerujem da je čovjek podigo dvorac da se nije konzultiro s probranim stručnjacima za to područje, a koji su mu na dohvat ruke.

Svanuo je. Dugo očekivano sunčano jutro. Odma je sve ljepše, sve odma gledam s vedrije strane.

Sa sunčane strane ulice.

I odma naiđem na dobre vijesti.

Baš dobre. A malo je dobrih vijesti u ovjoj zabiti, gdje je Bog civilizaciji i napretku odavno rekao laku noć. I zalupio vratima.

I zaključo ih i ključ bacio, da se ludilo ne širi dalje.

Svakog dana slušam priče, dobivam pisma, mailove o tome kako je ova država bezosjećajna. Seru li ga seru.

I jutros ja čitam. Sve se rastapam od miline. Priča o koordiniranoj  brizi države za pojedinca.  Čovjek se odlučio malo skučiti. A gdje bi se skučio čovjek nego na moru. Junak ove zove se Pavao Vujnovac.

A gdje se skučiti na moru, ako ne u moru. Ako ne u moru onda bar na samoj obali mora. Prvom redu do mora. Jerbo, čovjek je iz Osijeka, a poznato je da oni iz Osijeka ne mogu bez mora. Prvog reda mora. Kao što oni s mora ne mogu bez Osijeka, pa makar to bilo čuveno osječko sveučilište na kojem se školuju najjači pomorski kadrovi, model Vice Mihanović.

Čoek napravio dvorac na obali mora. Ko nekad rimski car Dioklecijan. Nije on napravijo dvorac na pomorskom dobru. Nego na samom početku pomorskog dobra.

Izraz  pomorsko dobro  nikad nisu čuli u Osijeku, što je malo čudno obzirom na višestoljetnu tradiciju pomorskog vakulteta u Osijeku, koje, valja opet napomenuti proizvodi pomorske stručnjake model Vice Mihanović.

O tom pomorskom dobru mrvi se i drobi nešto u knjizi smeđih kožnih korica na kojoj je utisnuto zlaćanim slovima Ustav Republike Hrvatske.

A jebate led, pa najveći ustavni stručnjak je isto iz Osijeka.

Dakle, sigurno je sve po zakonu. I struci.

Dakle, ne vjerujem da je čovjek podigo dvorac da se nije konzultiro s probranim stručnjacima za to područje, a koji su mu na dohvat ruke.

Ali, nekakve papire za dvorac ipak moraš imat. A s papirima je teško. Još ako gradiš na području na kojem radi nekakvih sitnih pizdarija ne smiješ graditi. Vjerujte mi, niti vi, a niti ja ne bismo mogli graditi na tom području. Čim bi zidić temelja izronio iz zemlje, potaracali bi ga revni inspektori poštenog i objektivnog gazde Andrije Mikulića, a i neka kazna bi pala. Da bi se u zraku okretali.

Pročitajte i ovo:
Andrija Mikulić, pažljiv suprug i brižan kum!

Ali eto, država je odlučila biti dobrohotna prema gospodinu Pavlu Vujsiću.  Ujedinili su se mnogi organi države u istom cilju. Pomoći dragom i dobrom gospodinu Paji.

Te Ministarstvo prostornog uređenja, Te Ministarstvo mora zemlje i neba, i štakori iz općine živnuli su, pa su bržebolje prenamijenili Plan upravljanja pomorskim dobrom. Koje se spominje u Ustavu. Ali, ko jebe Ustav, bitnije je mišljenje štakora iz nekakve opštine na obali mora. Koje ima sreću da ima to pomorsko dobro, pa ga može krčmiti u zamjenu za. E jebi ga, nisam vidio u zamjenu za što.

Ali mogu pretpostaviti.

Konačno da je naša država pokazala sluh za želje građana. Ovaj puta samo jednog ili dvojice.

No sutra je novi dan. Sutra možete i vi početi graditi betonsku tvrđavu na samoj obali mora.

Prethodni članak
Sljedeći članak
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,164SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...