Analiza slike “Točkasta koalicija”, anonimnog umjetnika Kričke

Točkasta koalicija stranke koja ima infrastrukturu na papiru i platforme koja nema više od par stotina ljudi. Kako se toga nikada nitko nije sjetio do ovog Einsteina iz Siska?

Sjećam se

Ustajali zrak školske učionice. Peti i šesti sat, mlada tijela vonjaju znojem, prozori zatvoreni, rolete spuštene, koliko se mogu spustiti, kroz njih prodiru kasnoproljetne sunčane zrake.

Na stolu projektor, prozvala me.

Stavi slajd 23. Vadim iz kutijice slajd, ulažem ga u projektor, ukazuje se slika Kandinskog S crvenom mrljom.

Počinjem analizu slike, ide mi. Čitao sam o tome, pa znam, ali i unosim svoje impresije i doživljaje. Pričam ja, razred spava, ona sluša. Stajem, gotov sam. Pogleda me, nasmiješi se, uzima nalivpero i govori. Sjedni, jedan.

Gledam, pa verglao sam ko navijen. Sve što sam zapamtio, a pamtim dobro.

Zašto jedan, pobunim se.

Znaš, sve si lijepo rekao. Ima samo jedan detalj. Slika ti deset minuta stoji naopako, a ti to nisi primijetio. 

E jebem ti mater i apstraktnoj umjetnosti.

Bila je to analiza slike S crvenom mrljom. Apstraktnog slikara i ekspresionista Vasilija Kandinskog.

Krička bez rime

I

nakon dosta desetljeća, evo opet, analiza slike Crvena točkasta koalicija, apstraktnih političara SDP-a.

Ali mudar sam ja. Učim na vlastitim pogreškama. Prvo gledam stoji li slika naopako. Stoji. Okrećem. Opet stoji. Kako god okrenuo, stoji naopako. Naopaka slika apstraktnog umjetnika iz Siska, Kričke.

I sad ti analiziraj tu budalaštinu nekakvog apstraktnog tipa, kad ga ugledam, nikad ne bi reko da je umjetnik, a zove se Krička.

Krička bez rime.

Krička bez rime narisao je sliku Točkasta koalicija pred svekolikom javnošću, a svekolika javnost su u pravilu kurvini sinovi spremni zajebanciji izvrgnuti sve što vide i čuju. Pa je i njegova nemušta brljotina izazvala salve cerekanja. Anonimni apstraktni umjetnik Krička postao je preko noći vrhunski standup komičar u Hrvata. Hrvatska verzija Dave Allena. A on uopće nije apstraktni slikar, više apsurdni, glavni je tajnik SDP-a, najžešćeg (na papiru) protivnika HDZ-a, ženjen za HDZ-ovu vijećnicu u Sisku. I sva njena svojta stanuje u kaci. Na dnu. HDZ-ove kace.

Toliku demokratičnost mogu imati samo u SDP-u. Tip koji bi trebao kreirati politike i provoditi ih, živi u HDZ-u. Baš kao nekada Davorko Vidović, Kardelj SDP-a, desetljećima utopljen u tvrđavi HDZ-a, Gospodarskoj komori.

A oba su iz Siska. Jebate. I onda s nečemu čudimo?

Točkasta koalicija stranke koja ima infrastrukturu na papiru i platforme koja nema više od par stotina ljudi. Kako se toga nikada nitko nije sjetio do ovog Einsteina iz Siska?

I oni bi se trebali koalicijski negdje sresti. Predlažem da to bude na uglu Draškovićeve i Končareve.

I sada u studiju sjedi četvero ljudi. Sandra Benčić, Damir Habijan, Siniša Hajdaš Dončić i Stipo Bartulica. Bartulicu više ne bih spominjao, jer je bio pristojan, odmjeren, gospodin za sve ove ostale. Valjda su ga zabunom pozvali u emisiju.

Pročitajte i ovo:
Više guzica nego stolica

Tema točkasta koalicija. Svi su valjda obukli točkaste gaće prigodno.

Damir Habijan u crvenim tangama na tufnice, samo s jednim zadatkom, podjebavati Benčićku i Dončića. Bahat kao i obično, svjestan da sjedi s budalama koje mu nipošto ne znaju zatvoriti usta protupitanjima o njegovom liku i djelu. Napada ironično, a oni se brane. Lopta je pred njihovim golom. A Bogu hvala, imaju ga o čemu pitati. A ne pitaju, jer ne znaju. Najvažnije što smo saznali da on nema problema s odnosom tri na jedan. A to sam i pretpostavljao. Sada je i potvrdio.

Wannabe premijerka Sandra Benčić skromno i samozatajno, uz vučji osmijeh izjavljuje da bi prihvatila priliku da bude premijerka. Sreća je da to nikad neće biti. Oštra jezičina ne znači da imaš karakteristike potrebne za voditi državu. Takvih kao ona prepun je Dolac.

Ležerni i sarkastični kreator SDP-ovog kraha, Siniša Hajdaš Dončić, prepun fraza, šupljih priča, koje jebi ga, Habijan ne shvaća, premda mu Siniša lijepo i poučno kaže to moraš Habijan shvatit, jebi ga.  Najtočnija je tvrdnja ja mislim da ćemo mi izgubit nešto. I onda zajebe s obrazloženjem, okrivljujući gospodina D’Hondta.

A nije kao krivce spomenuo sebe, Peđu, Arsena, Račana i ostale vedete prodaje muda pod bubrege, zbog kojih će SDP izgubiti ne nešto, nego sve.

D’Hondt je kriv, a ne ovi koji su konstanta već dvadeset godina i koji su učinili sve da stranka nestane. Ali baš sve. Temeljito. 

Nema se ti što reći. Ode mast u propast.

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Kentauri

U astronomiji je poznat pojam tijela koja ne ostaju trajno u istom orbitalnom prstenu, već njihova putanja značajno varira tijekom vremena zbog gravitacijskih utjecaja...

Zemlja sreće jerbo imamo Andreja

Svaki od nas ima nekakav popis. Evo, ja imam popis za kupovat u dućanu. Na popisu su fileki, panceta, kapula, nekakve salvete, i par...

Dan državnosti, verzija HDZ je danas!

Događaji su se tih dana mijenjali iz dana u dan, kao na traci. U vrlo kratkom vremenu nestala je Jugoslavija. Ondak je dana 08.10.1991....