Dobio 50.000 kuna koje nije smio, platio 6.000 kuna kazne, ipak ostaje u takujinu 44.000

Svoje ljude kao dobitnike Nagrade Grada Zagreba ugurao je među one koji su nagradu zaista i zaslužili, i besprizornike radi kojih ja nagradu preuzeo ne bih.

Završio sam matematičku gimnaziju s odličnim uspjehom. Nekada se to zvala matematička gimnazija, da bi nakon nekog vremena postala MIOC. Poprilično se razumijem u brojke, a ponešto me život naučio i o logici. Roditelji o poštenju, profesori na faksu o pravu. Postao sam reproduktivac širokog spektra. Čitam u Telegramu da je gospodin Ante Nazor,  koji je ravnatelj nečega što se zove Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata,  svojedobno dobio Nagradu grada Zagreba, komad papira, nekakvu plaketicu i kuverticu s pedesetak tisuća kuna nagrade. Sve to potpisano rukom Velikog Pokojnika. Na stranici grada Zagreba uredno su specificirani dosadašnji dobitnici nagrada, malkice sam preletio, onako na brzaka. Priznam pedesetak soma kuna bi mi slatko leglo na račun, ali kada sam vidio desetak imena koja su potegla tu nagradu, ne hvala, baš i ne bi. Drugo što sam odmah uočio, popis ljudi je ko da čitam kandidacijsku listu stranke Bandić Milan 365 – stranka rada i solidarnosti.

Svoje ljude kao dobitnike Nagrade Grada Zagreba ugurao je među one koji su nagradu zaista i zaslužili, i besprizornike radi kojih ja nagradu preuzeo ne bih.

Grad Zagreb službene stranice

Dakle, rečeni gospodin koji ravna nekakvim centrom čiju svrhu ja baš i ne razumijem, potego je pedeset soma kunića iz zagrebačkog prireza. I sve pet. tip je nagradu dobio kako piše u zaključku Gradske skupštine, priznanje i nagradu dobio zbog dugogodišnjeg odgovornog i stručnog vođenja institucije važne za očuvanje i predstavljanje istine o Domovinskom ratu, prilikom čega je “u nepovoljnim okolnostima ustrajao na znanstvenim kriterijima i stvorio respektabilnu instituciju koja je nakon 10 godina rada stekla ugled u zemlji i inozemstvu. Prevedeno na običan jezik, on je čuvao i štitio dignitet Domovinskog rata. I još k tome stvorio respektabilnu instituciju.  Respektabilna institucija u mojim okicama znači da je tu zaposleno najmanje nekoliko desetaka uhljeba u finim odelcima, u nekakvim finim uredima, s plaćicama najmanje duplo većim od prosječne plaće u Gradu Zagrebu. Rat je gotov, imamo vlast iz pozadine, pažljivo skrivenu koju bi mogli nazvati Stožer za obranu digniteta Domovinskog rata, a evo imamo i ovu respektabilnu instituciju, čijeg šefa  je penzionerka Katarina s dva soma kuna penzije nagradila s pedeset tisuća kuna jer on čuva istinu o domovinskom ratu. Njeguje uspomenu na Hrastova.

Frajer koji ima sve moguće papire složene u registratore, snimljene na mikrofilmove sigurno naizust zna datum kada je Franjo Tuđman 1991. raspustio HOS, pa u vezi toga ziher mu je poznato da li su jedinice HOS-a sudjelovale u oslobađanju Knina 1995. Ne sjećam se da je kao šef centra istrčao recimo s tim podatkom. A samo usporedbom godina dijete iz IIb razreda osnovne škole Matija Gubec dalo bi točan odgovor.

Pročitajte i ovo:
Čovjek kojeg pitaju...

I tako, tip dobije lovu, 50.000 kuna, odvede obitelj na ćevape s više luka. Pa i popilo se, ne dobiva se nagrada grada Zagreba svaki dan.

Ondak je ispalo da on nije smio uzet pare. Samo papir s potpisom Velikog Pokojnika i plaketicu. Ali ne i lovicu. Jerbo je dužnosnik. Dužnosnik u nečemu za što 86% Hrvata čulo nije. Tip za kojeg niko čuo nije je dužnosnik. Jebate. Koja država.

 

Postoji li popis dužnosnika, pa da vidimo ima li ih više od 100.000 ili manje?

 

Dakle, dužnosnici ne smiju dobivat lovu. Poklone veće od mislim 500 kuna. Ovaj je dobio sto puta više. I primio. Pred nekoliko godina, nagradu je dobio i Željko Akademik Reiner, koji se stalno guzi oko vlasti. Da li je i on bio predmetom razmatranja, da li je i on morao platiti kakvu kintu?

Ovaj Nikad Čuo Dužnosnik čuva dignitet Domovinskog rata. Ja sam pucao na ljude i ljudi su pucali na mene, da bi frajer čuvao uspomenu na ono što bih ja najradije zaboravio. Uz dobru plaću koja je podebljana i nagradom. Sve to je došlo do nekakvog Visokog upravnog suda, koji se raspizdio jerbo je ovaj uzeo lovu koju nije smio.

I drapili mu kaznu od šest soma kuna. Koju će plaćati na rate.

Dakle, ostaje mu nešto manje od 44.000 kuna, jerbo se na ćevape potrošilo nešto.

Mudraci iz tog Suda se nisu sjetili naložiti da lovu koju je protupravno stekao vrati u proračun Republike Hrvatske, uvećano za zakonsku zateznu kamatu, kako stoji u svim presudama u predmetima kada se radi o lovi koja nije zarađena po zakonu.

Valjda su suci završili Ubrzano Pravo u Mostaru.

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Kentauri

U astronomiji je poznat pojam tijela koja ne ostaju trajno u istom orbitalnom prstenu, već njihova putanja značajno varira tijekom vremena zbog gravitacijskih utjecaja...

Zemlja sreće jerbo imamo Andreja

Svaki od nas ima nekakav popis. Evo, ja imam popis za kupovat u dućanu. Na popisu su fileki, panceta, kapula, nekakve salvete, i par...

Dan državnosti, verzija HDZ je danas!

Događaji su se tih dana mijenjali iz dana u dan, kao na traci. U vrlo kratkom vremenu nestala je Jugoslavija. Ondak je dana 08.10.1991....