Hrvati su nesvrstani narod. Ne petljaju se u tuđe poslove, a niti u svoje!

Edo Murtić.
Treba li reći išta više. Hrvatski slikar, jedan od najvećih.
Genije i intelektualac..
Sjetio sam ga se ovih dana, a onda sam čudnom koincidencijom naletio na njegovu izreku koja govori sve.
Zašto Hrvati šute iako su opljačkani u pretvorbi?
Zašto šute kada pravosuđe ima 365 dana godišnje slobodnih?
Zašto šute kada im se političari bezobrazno cerekaju u lice i razotkrivaju lice naroda, pokazujući tko su?
Zašto šute kada ime s tumači da je zdravstvo dobro, iako ništa ne funkcionira?
Zašto šute kada se kupuju sumnjivi krivi avioni?
Zašto šute kada im bestidnik mijenja iskazanu izbornu volju?
Evo kako je to davno opisao Edo Murtić!

Teško je govoriti o hrvatskoj javnosti, pa ću vam zato opet ispričati kako sam je ja doživljavao.
Imao sam četrnaest godina kada je ubijen kralj Aleksandar.
Tada su od Savskog mosta do Dubrave bile tisuće Zagrepčana na ispraćaju svoga kralja. Klečali su uz prugu i plakali, grupa opatica koja je bila do mene ridala je za svojim kraljem.
Došle su Švabe – dočekali smo ih s cvijećem.
Došli su Partizani – Zagreb je bio na nogama, oduševljen.
Umro je Tito – cijeli je Zagreb plakao, stotine tisuća ljudi je pjevalo Za svaku dobru riječ…. I plakalo.
To je ilustracija nas Hrvata!

Da, to smo mi, Hrvati!

Narod bez kičme i ponosa.

Pročitajte i ovo:
Vrijeme je za redovito održavanje stranice, a i odmor od mene, zar ne?
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Opako izgledajući ministar na čelu šepavih mrava i baletana

Imamo ministra od obrane. Bumo rekli vojničkog centarhalfa. Ministar od obrane ministrira svakog dana u godini vojskom. Vojska su oni tipovi koji su obučeni...

Junaci crnih kronika, a heroji na sudovima

Hrvatska je suočena s rastućim jarkim kontrastom u primjeni pravde: dok se sinovi moćnih političara izvlače s minimalnim kaznama za teška djela, obični građani...

Moderni političari u odijelima što vonjaju na naftalin

Cijelog Uskrsa, a i ponedjeljka, odijelo je visjelo na balkonu, ne bi li se izgubio vonj naftalina. Jer, kako ćeš ući u dvoranu odjeven...