Volim Plenkovićeva blagdanska obraćanja. Ovaj puta nije kupio INU

Uskrs je. Sunčan dan, zrak pročišćen divljim sjevernim vjetrom koji je zatvorivši sve prilazne ceste moru, Dalmatince učinio bodulima.

Repertoar je tradicionalan, šunka, gredica mladog luka, rotkvice, jaja, hren, francuska salata. Pa onda valjanje po kauču, da bi na stol istrčao reš pečeni odojak i kokoška fino pečenih bataka. Televiziju ne gledam, niti NU2, jer odavno je Aco prestao dovoditi goste koji bi mogli reći nešto što bi me zaintrigiralo. Čudi me kako se nije dosjetio dovesti autostopere, pa s njima razgovarao o viđenju života. Sve to za mizernih osamdeset kuna mjesečne pretplate iz moga džepa. Nisam se previše zamarao uskršnjim porukama vodećih mudonja u ovom smiješnom društvu. Onog popa pištavog glasa ionako ne razumijem što priča, a ostali su ionako postali vjernici dolaskom na vlast, a neki i nisu, a na Vlasti su. Ali, u oko me ubola Plenkovićeva izjava: Ovo je vrijeme kada u miru svi skupa možemo propitkivati ono što radimo, svoja postupanja, svoje odluke. Svaki blagdan prigodno donese neki slatkiš iz džepa Andreja Plenkovića. Onako malo zaprašen, s gdjekojom mrvicom duhana prilijepljenom za slatkiš, kojeg mi veselo progutamo. Pred nekoliko godina, na Badnjak, kupio je INU, sjećate li se?

Ovo je vrijeme kada u miru svi skupa možemo propitkivati ono što radimo, svoja postupanja, svoje odlukeAndrej Plenković nakon uskršnje mise

Andrej Plenković je jedan fin gospodin, onako dobrodržeći, malo previše otvoren u struku, vidi se da ima manire. Sve u svemu, rekli bi idealan mladoženja od Vukovara do Zagreba, od Karlovca di Dubrovnika. Seoski ljepotan, ruralni gospodin savršeni. A opet, nekak mi se čini da gospodin Plenković ne voli istinu. Više voli jesti nego istinu, što je vidljivo skoro na svakoj slici.

Mili moji, nemojte slušat rečenog Andreja Plenkovića, barem ne danas, pojedite ono što ste uspjeli kupiti i pripremiti, možda i na rate platiti. Slušajte mene, ne dajte da vam i današnji dan pokvari. Ostaje mu još samo tristo šezdeset i četiri. Jer nije prestupna godina.Spectator nakon čitanja Plenkovićeve izjave

Nakon ova dva dana ića i pića, na poslu će se pojavit hlača utegnutih i napetih, sakoa kojeg ne može zakopčati, može ako diše. Jer će se ubijat hranom, kao i većina od nas, ša će nabacit koju kilu. Da prostite, prežderavat će se. A neće se posve sigurno propitkivati što radi, a Boga mi posve sigurno neće propitkivati svoja postupanja i svoje odluke. Jerbo bi mogo prisjesti mu svaki zalogaj s bogate uskršnje trpeze. Nekako kao što je nama odavno prisjelo sve, kao posljedica njegovog rada, njegovih postupanja i njegovih odluka. Tip pod čijim se vodstvom Hrvatska pretvara u Ugarsku, savjetuje nas da se propitamo. Ne raspitamo o njegovim postupcima, nego propitamo o svojima.

Predsjednik vlade koji je doveo tridesetak i više ministara, odreda nesposobnih da budu i voditelji općeg sektora u općini Pripizdina Donja, prigodno nas savjetuje da se propitamo o sebi. Tip koji postavi za ministre likove poput Banožića, Horvata i Grlića Radmana, savjetuje nas da propitamo svoje odluke. Tip koji je radno mjesto predsjednika vlade shvatio kao lansirnu rampu za Bruxelles, savjetuje nas da se propitkuje što radimo.

Na misi u Katedrali bili u i izbjeglice iz Ukrajine, naravno oni katoličke vjere, pa im se on i prigodno obratio. Jer je sada trend u svijetu obraćati se izbjeglicama iz Ukrajine, a ta obraćanja su muzika za uši onima u Bruxellesu, onima kojima bi se rečeni Plenković rado dobacio s lansirno eksperimentalnog poligona, zvano Hrvatska.

Obraćanje izbjeglicama, njihovo ekspres zbrinjavanje puno bolje zvuči nego zbrinjavanje i rješavanje nekakvih Banijaca. Ko je više čuo za tu Baniju? Jedna od odluka rečenog Andreja bila je i imenovanje tog Paladine  za ministra koji treba obnavljat Baniju. Baniju je mogla obnavljat i Hidroelektra, e jebi ga, da nema upravo tog Paladine, koji je potaracao sve što se moglo.

Pročitajte i ovo:
Najveća je sreća što u ovakvim trenucima imamo Plenkovića, Banožića i Milanovića na čelu vojske!

Mili moji, nemojte slušat rečenog Andreja Plenkovića, barem ne danas, pojedite ono što ste uspjeli kupiti i pripremiti, možda i na rate platiti.

Slušajte mene, ne dajte da vam i današnji dan pokvari. Ostaje mu još samo tristo šezdeset i četiri. Jer nije prestupna godina.

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Kentauri

U astronomiji je poznat pojam tijela koja ne ostaju trajno u istom orbitalnom prstenu, već njihova putanja značajno varira tijekom vremena zbog gravitacijskih utjecaja...

Zemlja sreće jerbo imamo Andreja

Svaki od nas ima nekakav popis. Evo, ja imam popis za kupovat u dućanu. Na popisu su fileki, panceta, kapula, nekakve salvete, i par...

Dan državnosti, verzija HDZ je danas!

Događaji su se tih dana mijenjali iz dana u dan, kao na traci. U vrlo kratkom vremenu nestala je Jugoslavija. Ondak je dana 08.10.1991....