Danas je policija, znakovito, na Franji Tuđmanu ćorkirala Gordana Duhačeka, novinara Indexa.
Javlja Indeks da je on jučer otišao na informativni razgovor u policiju, a danas ga skupilo na aerodromu.
Na dušu i savjest mu se stavljaju dva krimena.
Jer se zajebavo sa prepjevom pjesme Vila Velebita, a drugi puno opasniji jer je na svom TW profilu objavio jednu kraticu.
Tu Vilu Velebita nisam čuo nekog pjevati valjda od 95. godine, valjda zato jer smo je se napjevali u vrijeme Juge.
A tu inkriminiranu kraticu u obliku grafita možete sresti u gradu Zagrebu na tisuću mjesta.
Ni na kraj pameti mi nije navoditi o kojoj se kratici radi, mogu samo reći da malkice vizualni podsjeća na logo banda ACDC.
Ne, nije to ono Ta dom spremni, nije niti ZDS, nije ni ušato U.
Nemojte biti naivni.
Ne hapsi se ljude zbog toga.
Pa su počele reakcije.
Oglasio se i Davor Bernardić. Šef SDP-a.
Pa je napisao:
Živimo u društvu u kojem institucije rade svoj posao kad novinar napiše tweet, a ne rade kad javni dužnosnici zlouporabom položaja korupcijom i klijentelizmom otuđe milijune.
Tweet je objavljen pred jedan sat.
Da bi odmah potom bio pobrisan.
Jebeno je kad imaš potrebu za tvitanjem, karte svrbe prsti, peče duša, pa objaviš, pa se onda usereš.
Pa pobrišeš.
A mogo je lijepo pričekat.
Do sutra popodne.
Pa bi mirno mogao napisati Zagreb je lijep po kiši!
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene.
Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene.
Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene.
Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja.
A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…
Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija
Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.
Danas su diljem Hrvatske istinski domoljubi, odjeveni u svečana odelca što malkice daju na naftalin, s istaknutom hrvatskom zastavom na reveru, uglancanim špic papcima...
Svake četiri godine izlazimo na izbore. One parlamentarne, pa na njima biramo stranačke poslušnike koji su se razno raznim makinacijama, spletkama, lizanjem guzica, laganjem...