Pokušat ću više ne pisati o KGK dok traje kampanja!

Čitam odličan članak Gordana Duhačeka u Indexu. O građanki, ne predsjednici KGK.

O jučerašnjem govoru u Osijeku predsjednice i kandidatkinje nisam želio pisati. I ne želim pisati, jer je tamo izrečeno toliko nesuvislih gluposti, koje ne priliče ni jednom djetetu starijem od pet godina.

Pa se nisam dao upecati u nekakve logičke kombinacije sa samog početka knjige Logika, Gaje Petrovića, tipa:

Zdravko Mamić: Luka Modrić je moj sin

KGK: Lika Modrić je kao moj sin, moj Lukica

Zaključak je:?

Nisam htio pisati iz poštovanja prema instituciji Predsjednika Republike Hrvatske. To što funkciju obnaša osoba nedostojna tog položaja, druga je stvar!

Pred tjedan dana, 11, prosinca pisao sam o KGK. U članku pod nazivom: I dobro je da ga je makla sa Pantovčaka, da je ne gleda!

U dijelu članka naveo sam tada:

Ma dešavalo se to i ranije, ali sada, u žiži kampanje, prati se sve, svaki dan pod okom kamere, nemreš skrit da si obična nemoralna nula. Svaki njen nastup, svako njeno pojavljivanje u javnosti rezultira skandalom. Znam da je pritisak velik, ali njene reakcija pod pritiskom su katastrofalne, daleko od onog što bi predsjednik, k tome još vrhovni zapovjednik oružanih snaga trebao imati. Gledam njene govore, gestikulaciju, kao u onim krimićima kad neka žena s otvorenih vrata tjera policiju koja je došla provjeriti da li je sve u redu, a iza vrata stoji krimos sa uperenim pištoljem. Možda ona naprosto traži pomoć? Možda ona shvaća da više ne može, a nema načina oteti se raljama HDZ-ove pohlepe?

Mislim da je to bio posljednji članak koje je bio posvećen predsjednici. Postoje ljudi o kojima ne vrijedi pisati.

Jer me to strašno raznjupa.

Osjetljiv sam na ljudsku glupost u kombinaciji s ambicijom.

A kod nje je ambicija konstantna, ona istinski štreberska, mora biti najbolja, mora biti prva, dok je količina gluposti koje ona izvodi impresivna, rastuća iz dan u dan.

A kombinacija je iritantno ubitačna.

U jednom trenutku dok sam pisao, pomislio sam, A što ako je sve to što čini namjerno? Što ako ona iz bilo kojeg razloga, financijskog, zdravstvenog, emotivnog, ma bilo kojeg, ne želi biti predsjednica? A ne može se otet krkanima koji je drže za jajca? Pa nam svojim budalaštinama daje signal?

Molbu za pomoć?

Kako protumačiti blesavu gestikulaciju i mimiku, frfljanje, koje traje već dugo?

Kako protumačiti njene izjave kojih bi se postidjelo i najmanje dijete?

Nije li Kolinda Grabar Kitarović ona žena koja stoji na vratima svog stana u uvjerava policajce koji su pozvonili na vrata, kako bi se uvjerili je u stanu sve u redu, dok joj nekakav gangster drži upereni pištolj u glavu, odma iza vrata.

Pa nemoćno daje signale očima, mimikom policajcima koji ne kuže ni kurca?

Možda ona zove očajnički, traži pomoć, jer drugačije ne može lkraj armije pohlepnih HDZ-ovaca koji bi je proždrli taj čas, a i požderat će je, će je čim osjete prvi znak slabosti.

Vrijeme će pokazati.

[wdps id=”2″]
Pročitajte i ovo:
Ines Strenja odgovara KGK

Dijeljenje i kratki sažetak članka

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Kentauri

U astronomiji je poznat pojam tijela koja ne ostaju trajno u istom orbitalnom prstenu, već njihova putanja značajno varira tijekom vremena zbog gravitacijskih utjecaja...

Zemlja sreće jerbo imamo Andreja

Svaki od nas ima nekakav popis. Evo, ja imam popis za kupovat u dućanu. Na popisu su fileki, panceta, kapula, nekakve salvete, i par...

Dan državnosti, verzija HDZ je danas!

Događaji su se tih dana mijenjali iz dana u dan, kao na traci. U vrlo kratkom vremenu nestala je Jugoslavija. Ondak je dana 08.10.1991....