Kobili se nado? Evo je opet! Nesreća nikad ne dolazi sama!

Imam prijatelja, od prvog dana ograničenja kretanja jebao je mater svima, i koroni, i vlastima, a kad vidi vijest da je neka budala prekršila pravila samoizolacije, odma se sjeti nekadašnjih eskadrona smrti, on bi to sve streljo. 

Sreo sam ga neki dan, nismo se laktovali, jer mi je to glupavo, a i njemu. Par riječi frfljanja kroz onu brnjicu, više nema kave, nema nuđenja cigaretom. Pa kaže da je mislio da će se nakon korone, pa potresa, pojaviti ili Godzila ili će biti erupcija vulkana na Sljemenu.

I onda kaže Stari moj, ja sam ti loše. Puko sam ko kokica. Doma cijele dane. Popravio sam sve što se popravit dalo. Razmišljam da nešto razbijem, pa da i to popravljam. Ali, najgora je ona moja. Zalijepi telefon. Na uho ujutro oko osam i odlijepi ga oko ponoći. I stalno nekoga olajava. Ma znaš, u oblajavanju joj ni Kolinda nije premac.

Bilo je to sredinom prošlog tjedna. Pa sam odjednom shvatio da nema nigdje KGK. Ne javlja se.

Da se nije udavila od prežderavanja lososom?

Ma nije, odahnuo sam odmah, to je nemoguće kraj izdržljivog, a na prvi pogled, rekao bih i proždrljivog gospodina Jakova.

Da ne utapa tugu u cugi?

Ma nije, ipak je ona jedna fina dama koja ne cuga. Da je nije strefila cigla u selidbi? Ma pisalo bi negdje. Nije.

Ali, nestala je.

Pa onda odjednom evo je. Kao da potres i korona nisu bili dovoljni. A nije Godzila niti vulkan. Ali je u toj kategoriji.

Pojavila se vijest da nam je srećom bivša odustala od visokog ureda u Visokoj ulici. Jer je bijo potres, a ona ne bi štela sad bit problem.

Samozatajna. Bila je problem pet godina, pa više ne želi.

Nisam vjerovao toj vijesti, ali ni trenutak.

Ona da odustane od uhljebništva. Još k tome uvjerena da čini dobra djela za svoj hrvatski narod?

Nikada, pa ni onda. Jedini je zajeb kaj je taj uredu u Visokoj oštećen, a ona sada ne želi drugi prostor za primanje gostiju.

Pa će pričekati da se ured osposobi, ali ne želi sada gnjaviti premijera, jer ima drugih problema.

Pa sada radi od doma. Sjedi i telefonira. Olajava kog stigne, kao onomad vladu. U vrijeme izbjegličke krize.

Pa se mislim, jebate, da nije ona žena moga frenda, ona koja oblajava cijele dane.

Iskreno, mislim da se ni Milanović, kao predsjednik nije se vruć vode napio od kada knjava na Pantovčaku.

Malo dinamike oko inauguracije, malo šetnje razrušenim Zagrebom. Jer, Milanović je vanserijski pametan, a pravnik je. Pa je naučio Ustav, na pamet. Izvještio se, recitira ga od kraja. Prema početku, od sredine prema kraju, ili prema početku, svejedno je.

Pa mu je jasno da u Ustavu o njegovim pravima i radnim zadacima piše slično ko u onom vicu o Muji kojeg su slali u svemir.

Nahrani svinje i ne diraj instrumente.

Jedino pravo mu je da si potpiše putni nalog. Dobro, da ne cjepidlačim, on potpiše dragom Orsatu, a Orsat potpiše njemu.

Pa je forma zadržana.

Dakle, još je došla i ta jebena korona, pa sada šećka Pantovčakom, razgovara s paunima, kamenjem se nabacuje na vjeverice.

Sve u svemu vrlo dinamičan život.

A srećom bivša nam, hoće raditi. Za sada radi od doma. Valjda trača i visi na nekakvom chatu, da li je to FB, Zoom, Tinder, pojma nemam.

 

Pročitajte i ovo:
Hrvatska - čega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Ali znam da će kad se jednom useli u ured bivše predsjednice u Visoku, tamo biti dostavljeno i domino i čovječe ne ljuti se, i monopolly i pikado i mikado.

Da nam predsjednica ima što radit.

Srećom, bivša!

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Kentauri

U astronomiji je poznat pojam tijela koja ne ostaju trajno u istom orbitalnom prstenu, već njihova putanja značajno varira tijekom vremena zbog gravitacijskih utjecaja...

Zemlja sreće jerbo imamo Andreja

Svaki od nas ima nekakav popis. Evo, ja imam popis za kupovat u dućanu. Na popisu su fileki, panceta, kapula, nekakve salvete, i par...

Dan državnosti, verzija HDZ je danas!

Događaji su se tih dana mijenjali iz dana u dan, kao na traci. U vrlo kratkom vremenu nestala je Jugoslavija. Ondak je dana 08.10.1991....