HNS-ovi ministri se ne petljaju ni u tuđe, a Boga mi ni u svoje poslove

Razriješio sam veliku misteriju.

Zašto u Jugoslaviji nije bilo jogurta?

Odgovor je vrlo jednostavan, naprosto stoji pred nosom, bode u oči.

Jogurta nije bilo jer je Jugoslavija bila iza željezne zavjese.

A jogurt sadrži željezo.

Čak 0,1 mg na sto grama jogurta.

Pa se pazilo da raja u Grobničkom kraju ne pati od viška željeza.

 

U davna, željesnozavjesna, bezjogurtna  vremena pričala se pitalica.

Koja je najnesvrstanija zemlja na svijetu?
Čehoslovačka.

Ona se ne petlja ni u svoje, ni u tuđe poslove…

 

Upravo je tridesetak godina nakon Čehoslovačke, taj obrazac preuzelo i Trgovačko foteljaško društvo znano pod nazivom HNS.

Ne sjećam se skoro ni jedne vlade lijeve i desne u kojoj HNS nije participirao i motao se oko energetskog sektora, gdje je lova svakako najveća.

HNS je postao konstanta hrvatske politike, a konstanta hrvatske politike možeš postat samo ako imaš čelični želudac, nemaš obraz i imaš dupe ko pavijan, pa ne znaš reći ne kada te jebu.

 Evo, potresi su ovih dana u Hrvatskoj, a u oba epicentra nalaze se ministri iz kvote HNS-a.

Danas je, naravno, odobrena izmjena GUP-a, grada Zagreba, a po tim izmjenama Bandić može radit što mu se prohtije.

A njegove su ambicije neograničene.
Svemir mu je premali.

Na činjenicu da je Ministarstvo graditeljstva odobrilo GUP, koji je prema općem uvjerenju obična svinjarija. Ministar, HNS-ovac kaže:

Osobno nikada ne bih glasao za njega.

Pa ko tu koga jebe?
Ministar odobri GUP, ali ne bi glasao za njega.

Toga ima samo u Hrvatskoj. Toliko bezobrazluka, koji me nagoni na pažljivo pisanje, da ne bih bio optužen na poticanje na nasilje.

Naravno da je u pitanju politička korupcija, to treba otvoreno reći.

Istovremeno dok su uredski štakori odlučili bespovratno unakaziti Zagreb, štrajkaju i učitelji.

Već mjesec dana.

I ne, nemojte se zavaravati, oni ne štrajkaju samo radi 6,11%.

Oni štrajkaju jer im je pun kurac svega. Ali radi se o prosvjetarima, pa nije lijepo napisati na transparent Pun nam je kurac svega!

Pun im je kurac i te nekakve Škole za život, koja je sada, tijekom štrajka konačno saživila.

Radi štrajka škole nema, a đaci imaju život!

Oglasila se i ministrica, (kvota HNS) pa je blebnula:

Ne želim sudjelovati u igrama moći između sindikata i premijera.

Jer, ona valjda nije odavde.

Ona sa svim sranjem koja je zakuhala ona i njena Trgovačko foteljaško društvo (HNS), naprosto nema nikakve veze.

Ona je tu samo za dobivat plaću i uvaljivat štakore iz HNS-a u crvljivi brod hrvatske prosvjete.

A stranka, HNS koja je sve zakuhala, ovih dana je nestala.

Jebe im se, sinekure podijeljene, fotelje ugodno zaprđene dok se uživa u povlasticama.

I ona i onaj građevinarski ministar hrabro, poput zečeva, peru ruke.

Čiste ruke.

Mani pulite.

Tko zna, možda jednom ipak i ovdje do istrage o političkoj koruopciji, kao što je bila Mani pulite, devedesetih godina u Italiji.

Ma biti će naravno.

Ali tek kad Hrvatska dođe u 1990.

Jer, još smo u 1945.

 

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...