Kako je transparentno postalo gadljivo prozirno, a na kraju sve je mulj…

Lajava gospođa Katica iz sela kraj Krapine,  u koje sam znao dolaziti, stalno je nekontrolirano brbljala i klepetala, a svaka treća rečenica joj je Ja sam poštena žena, to zna cijelo selo.

U selu niko nije znao da je ona poštena žena, osim nje same.

Transparentnu nijansu pretvorio je naprosto u gadljivo prozirnu. Izgovarajući magične riječi Ja sam liberal, ja mogu s kime hoću.

U ovim predizbornim danima nagledati ćemo se svega i svačega. Sklapati će se predizborni savezi, nazvani koalicije, obećavati će nam med i mlijeko, a iz proračunske pipe će već za dva mjeseca curiti govnjiva i zamuljana voda, da bi na kraju presušila.

Neke stvari će na prvi pogled izgledati kao protuprirodni blud, ali samo na prvi pogled.

A sve je to jednostavno i logično.

Puno pamtim. I pravilo je samo jedno:

Kad vam neko kaže da će vam pofarbati dnevnu sobu pet na pet, za tri sata, pošaljite ga u kurac i tražite drugog majstora. Jerbo je musavac koji vas želi zajebati, ili neznalica ili lopov i varalica.

Kad vam neka stranka obeća da će njenom pobjedom porati plaće i mirovine, da će teći med i mlijeko, pošaljite ih u kurac.

Ako vam SDP obeća da će napraviti teritorijalni preustroj, a u četiri godine mandata nisu mogli srediti ni biračke spiskove, pokažite im bosanski grb,  ili se naprosto primite za jaja i recite evo vam ga na!

Ako vam HDZ obeća bilo što, a vi glasate za njih, e to je već medicinski problem!

Evo, nježna i umjetnička duša Daria Hrebaka, predsjednika uprave trgovačkog poduzeća HSLS, ali i gradonačelnika Bjelovara, počela se baviti slikarstvom, pa eksperimentira bojama.

Transparentnu nijansu pretvorio je naprosto u gadljivo prozirnu. Izgovarajući magične riječi Ja sam liberal, ja mogu s kime hoću.

Izjava je to baš na tragu legendarnog Darinka Kosora. Kontinuitet je bitan!

Predsjednika stranke koju su osnovali časni muževi Dražen Budiša, Slavko Goldstein i Vlado Gotovac.

Stranka je pretvorena u ružnu krastu koju pamtimo na licima Goldsteina i Gotovca.

Mjesecima smo bili zatrpavani i bombardirani samohvalom o transparentnosti poslovanja Grada Bjelovara, kojem je taj alkemičar na čelu.

Jer posluju transparentno. Po njegovom naputku.

Jer je na Internetu objavljena knjiga plaćenih faktura Grada Bjelovara.

Pa možeš pregledavat račune koji su proknjiženi u računovodstvu grada. Jedan po jedan dobavljač, ne možeš vidjeti popis.

Nešto kao registar branitelja, koji je bio objavljen, ali nepregledan i nečitak.

Možeš recimo vidjet koliko je novaca potrošeno recimo u Franzu u Bjelovaru, koliko se pilo i cugalo.

Nije objavljena odluka kojom se propisuje da se gradska proračunska lova mora zapijat i prežderavat baš u Franzu.

Po kojem ključu se bira birtija u gradu u kojem je sve transparentno? Postoji li uopće oduka, preporuka ili nešto slično, kojom se propisuje gdje se troši lova u gradu koji se hvali da je transparentan?

Iz vrlo dugogodišnjeg iskustva znam, da se sve fakture pristigle u nekakvu firmu ili u instituciju, moraju proknjižit. A i platit, naravno!

A što stoji iza fakture, e, to je već druga priča. Moš gledat u tu šarenu lažu danima, ali A-a. nula bodova!

I fakture Fimi medije bile su uredno proknjižene i naravno plaćene, to nije sporno.

Pa ispalo sranje neviđeno.

I troškovi izgradnje klizališta proknjiženi su uredno, zar ne? I dakako ispaćeni.

I sve pet.

A da nije, dokazati ćemo narednih dana.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON VEZANOG ČLANKA:

Pročitajte i ovo:
E da smo i to doživjeli. Ode Kosor, hvala Bogu!

I tako, prozirni Darijo Hrebak, izumitelj najtransparentnijeg poslovanja, postao je broj na listi HDZ-a,  kojem se ponavlja suđenje na kojem je bio proglašen zločinačkom organizacijom.

Čin je to gadljiv, nešto poput Vrdoljakovog Po stoti puta vas uvjeravam da mi nećemo s HDZ-om.

Kako li se osjećaju građani Bjelovara, koji su se naivno nadali da je sve pošteno i transparentno?

Prevareno?

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...