Kolinda na zrnu graška

Usnula je san.

Poput prave djevojčice, san svake djevojčice.

Da će biti princeza.

Da će biti predsjednica Europske komisije.

Da će u čuvenom pedikerskom salonu Quo Vadis Beauty & Wellness center u Bruxellesu redit nokte, stavljat ekstenzije, skidat kile.

Da bi nakon toga prepustila nepce putenim užicima božanske hrane po skupim briselskim restoranima.

I tako pet godina.

Oko nje će letit sluge, a ona će veselo pljeskat ručicama.

Jer ona je usnula da je predsjednica Europe.

Zajednice zemalja koje složno, kao jedna, osuđuju fašizam i nacizam, kao najveće zlo koje je zadesilo čovječanstvo.

Pa su onda za svoju predsjednicu izabrali baš nju. Toga ima samo u snu.

Koja do antifašizma i do antinacizma ne drži ni koliko crnoga pod nokat stane, nakon tretmana u čuvenom pedikerskom salonu Quo Vadis Beauty & Wellness center u Bruxellesu.

Izabrati će nju koja ne haje za ljudske žrtve koje su počinili krvoloci. Koja na dan antifašističke borbe, a nikako ne treba zaboraviti da je partizanska vojska imala znatan broj Hrvata, da je ustanak protiv sila zma počeo upravo ovdje, nadomak Zagreba.

Pojavila se na obilježavanju uspomene na herojstvo i humanost nije.

Nije položila niti simbolični karanfil, kao znak sjećanja na hrabrosti položene živote u borbi protiv neizrecivo jačeg neprijatelja.

A bila bi predsjednica antifašističke Europe.

Jer je dobra plaća, dobri pedikeri i božanski užitak za nepce u skupim briselskim restoranima.

Pa se mislim…

Što se babi htilo, to joj se i snilo.

O tim europejcima ne mislim Bog zna kaj, ali da su tak blesavi, poput Hrvata, nisu!

Postati će, sasvim sam siguran, samo bivša predsjednica,

Bez prava na ured, jer je Ured bivšeg predsjednika ukinut.

Hvala Bogu!

Pročitajte i ovo:
Tuđman nije uspio u svom djelu, još uvijek raste trava u Hrvatskoj
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Opako izgledajući ministar na čelu šepavih mrava i baletana

Imamo ministra od obrane. Bumo rekli vojničkog centarhalfa. Ministar od obrane ministrira svakog dana u godini vojskom. Vojska su oni tipovi koji su obučeni...

Junaci crnih kronika, a heroji na sudovima

Hrvatska je suočena s rastućim jarkim kontrastom u primjeni pravde: dok se sinovi moćnih političara izvlače s minimalnim kaznama za teška djela, obični građani...

Moderni političari u odijelima što vonjaju na naftalin

Cijelog Uskrsa, a i ponedjeljka, odijelo je visjelo na balkonu, ne bi li se izgubio vonj naftalina. Jer, kako ćeš ući u dvoranu odjeven...