Nova generacija HDZ akademika čeka da nam zajebe život. Do kraja!

Posebnu pozornost posvećuje projektu Žene u politici i društvu. Na pitanja kako se radi sa ženama, je li Istanbulska konvencija bila tema koja se obrađivala te s kakvih joj se polazišta pristupalo, Prusina odgovara da se na Političkoj akademiji ne donose političke odluke i stavovi.

Ja čudno razmišljam.

U asocijacijama i slikama. Oduvijek.

Pri spomenu na neku riječ ili pojam, ali i osobu, pojavljuje mi se slika, koja je vezana uz nju ili sam je sam spojio s njom. I ostala je usječena u memoriju.

Da vam pojasnim, recimo akademik Reiner, vitez Svetog Groba Jeruzalemskog.

Sjećate li se scene iz filma kada Indiana Jones ulazi u onu pećinu gdje je Sveti Gral?

Bezbroj kaleža stoji, on mora izabrati jednoga.

Čuva ih neki višestoljetni vitez, čuvar Svetog Grala. Koji u rukama drži nekakvu ogromnu mačetinu, kojom jedva maše.

E taj tip, onemoćao i star, podsjeća me na rittera Reinera.

Dakle, čitam da postoji HDZ ova akademija.

Akademija je riječ u hrvatskoj jeziku koja je u mojim očima totalno kompromitirana. I svakim danom se sve više kompromitira.

Nešto poput riječi poduzetnica, ako znate na kakvu vrstu poduzimanja mislim.

Aralica, Mihanović, Reiner, Kusić…

Oćete još?

Dosta je. Ja sam čovjek s mjerom!

Recimo HAZU, institucija bogato uhljebljenih staraca koji pišaju uz vjetar napretka.

Kočničara uz brijeg.

Dodavača gasa na rubu ponora.

Oni su jako puno doprinijeli da se pri spomenu riječi akademija,  samo prezrivo nasmijem.

Pa Ruža Tomašić i njena policijska akademija, da bi na kraju ispalo da se radi o tečaju od dva mjeseca.

Pa Vaso Brkić i Policijska akademija, da bi na kraju ispalo da ne moraš ni napisati radnju, nego je kompilirati.

Pa Milan Bandić i Muzička akademija.

Pa Boratovo sveučilište i njegove akademije. Napisao sam Boratovo?

Oprostite, Borasovo.

Za ljude osjetljivog želuca, to je više nego dovoljno. A ja imam osjetljiv želudac i razvijen osjećaj za asocijacije i povezivanje. Pa mi je riječ akademija gadljiva i imam predrasuda o njoj.

Nekada časna i poštovana riječ, postala je ruglo.

I sada vidim da i HDZ ima svoju političku akademiju.

Baš kao  i SDP, kojom je ravnao poznati luzer na zagrebačkim izborima.

Ta SDP ova je bila bezopasna iz puno razloga.

SDP nikada neće doći na vlast.

Polaznici akademije posve sigurno nisu ništa naučili.

Kakvi ušli, takvi izašli. Vidimo u Saboru. I uopće u politici.

Ko đaci u Pačijoj školi.

Pretenciozno nazvana SDP politička akademija, mogla se zvati i Pačija škola.

Da se odma zna.

Ona HDZ-ova je puno opasnija.

Ona štanca robote tipa Karlo Ressler. Bezosjećajne karijeriste.

Čitam, pa se krstim.

Po samom profilu predavača već je jasno o čemu se radi.

A tek, o čemu se tamo uči…

Pa u članku piše:

Posebnu pozornost posvećuje projektu Žene u politici i društvu. Na pitanja kako se radi sa ženama, je li Istanbulska konvencija bila tema koja se obrađivala te s kakvih joj se polazišta pristupalo, Prusina odgovara da se na Političkoj akademiji ne donose političke odluke i stavovi.

Politička akademija bez političkih odluka i stavova.

Jebači bez kurca.

Imaju nagon a nemaju pogon.

Nisam nigdje pročitao popis kolegija koji slušaju polaznici te akademije.

Slušaju li o katastarskim manipulacijama?

Da li su u prošlosti slušali kolegij o pretvorbi društvenog vlasništva?

Ili slušaju li u sastavu tog projekta o ženama predavanja prof. Alojza Tomaševića, sada vanjskog predavača.

Imaju li i vježbe pod njegovim rukovodstvom. U podrumu u kotlovnici? Odma kraj radjatora.

Slušaju li predavanja iz kolegija gospodarstva Franje Lucića, pod nazivom, Kako biti bogat a ne prikazati bogatstvo?

Za taj nositelja katedre iz tog predmeta interes su iskazali i Dubravka Šuica, i Tomislav Tolušić, Zdravko Marić, Martina Dalić, Lovro Kuščević, Ivo Sanader, Ivica Kirin, Berisla Rončević, Damir Polančec, Damir Krstičević, Gabrijela Žalac.

Da li polaznici slušaju kolegij komunikologije? Predaje li komunikologiju Josip Đakić, Stevan Culej, Sunčana Glavak ili vanjski predavač Željko Glasnović ?

Pjeva li im Predsjednica, duboko ganuta, na proslavama diploma?

Ne piše ni kakve se diplome dijele na promociji. 

Ili samo dobivaju sivkaste kartice. Koje služe kao sve.

I kao diploma. I kao preoruka za posao. Za upis djeteta u prestižnu školu. Za zapošljavanje svojte i prijatelja.

I kao iskaznica kojom mašu pred nosom DORH-ovcima.

Multipraktik kartica.

Koja samo što nije postala Licence to a Kill.

Puno toga ne piše.

A baš nas zanima.

Da znamo kakve su gadosti naučili na akademiji!

Ako ste mislili da HDZ BiH nema svoju političku akademiju, ljuto ste se zajebali.

Pravo cvijeće se uzgaja dolje.

Da bi svoja znanja implementirali ovdje!

Pročitajte i ovo:
Nakon svih ružnih vijesti, konačno jedna dobra i to ona najvažnija!
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...