Prošao rok trajanja

Ustavnim sucima prošao je rok trajanja. Ne baš svima, ali većini. Nisu bili kupljeni novi, a ovi pokvareni. To se zove ustavna kriza. Kad nemaš suce, jerbo nisi izabro druge, a ovi koje imaš izašo im rok, pa su pokvareni. Pa smrde do neba. 

I”Hrvatima je slogan Predsjednika za predsjednika najbolji, ocijenjen je ocjenom 3,01. A tek kad su ispitivači tim zaprepaštenim i iznenađenim zamorcima na kojima je provedeno ispitivanje, otkrili da se iza slogana Predsjednika za predsjednika krije nitko drugi do li Zoran Milanović, ocjena je skočila na 3.17. Jerbo zamorci na kojima je provedeno ispitivanje nikako nisu mogli ustanoviti ni dokučiti kobili se mogo skrivat iza slogana Predsjednika za predsjednika. Zamorci ne znaju tko je predsjednik države u kojoj žive, a koji je izabran pred pet godina.

Ali će predsjednika birati. Pa će biti predsjednik zamoraca.

Jel to ovaj kroner, usmrđenog daha proveo udar? Čuvar Ustava kojem se jebe za cijeli Ustav, a ne samo za nekakav članak 122?

Ustavnim sucima prošao je rok trajanja. Ne baš svima, ali većini. Nisu bili kupljeni novi, a ovi pokvareni.

To se zove ustavna kriza. Kad nemaš suce, jerbo nisi izabro druge, a ovi koje imaš izašo im rok, pa su pokvareni. Pa smrde do neba.

Inače, ustavni suci, to su vam jako fini ljudi. Rečmo ovaj gospodin, Mlakar – Dolić, ili onaj koji tek dolazi a biti će spontano izabran predsjednik Ustavnog suda, Nadraženko Bošnjaković.

Jučer se na telkama pojavio tip. Nosina natečena poput krumpira, ispucane kapilare, kronerski pogled, ko susjed Pišta koji se nalijevao jeftinom cugom, pa je davno umro od posljedica pada dok je po stanu lovio bijele miševe. Čudi me da takve cugere uopće puštaju na televiziju koju gledaju i djeca. Pa će  klinci počet pit kad vide i čuju što ovaj cuger brbonja. Jer će  već odmalena shvatit da im kruha ovdje nema. Jerbo, taj kroner, koji u trenutku pisanja članka valjda još nije pao i najebo pri lovu na bijele miševe, je ustavni sudac, pače, šef Ustavnog suda. One družine kojoj je izašo rok trajanja, pa se pokvarila.

Pročitajte i ovo:
Seljačka radna zadruga Ndragheta 1989 i Ustavni sud

Iz njegovih usta zabazdilo je. Opako. Po kiselišu, vonju salame podriguše, dok je govorio da su produljeni mandati za desetero ustavnih sudaca i to mimo izričite ustavne odredbe iz članka 122. koja takvo što ne dopušta. Potvrđeno je također da je Ustavni sud sam odlučio ignorirati zakonsku obvezu da o svemu izvijesti Hrvatski sabor.

Sami sebi produžili mandate. Bez da pitanju ikoga. Osim Vlade Šeksa.

Zasmrdilo je. Ko da mu govna iz usta izlaze. Kaže cuger da je to bila mjera nužde. Pa onda je normalno kad je mjera nužde, da su vršili nuždu, skinuli gaće i izbeljili oči i stenjući istovarili se. Svim Hrvatima u lice.

Jel to ovaj kroner, usmrđenog daha proveo udar? Čuvar Ustava kojem se jebe za cijeli Ustav, a ne samo za nekakav članak 122?

Jel to u ovoj državi ne postoji nitko tko će tog kronera i društvo kojem je prošao rok, pa se pokvarilo, staviti u najdublju ćeliju, a ključ baciti daleko ispod Lastova?

Jel to ovaj pijanac s družinom kojoj je istekao rok, pa je pokvarena, trebao čuvati Ustav, a družina je taj isti Ustav pretvorila u Usrav? Gazila po njemu, blatnim cipelama, otirala noge?

Jučer smo imali prilike udisati čarobno smrdljiv dah tipa natečenog nosa, ispucanih kronerskih kapilara. Tipa čiji ključ od vrata nije negdje ispod Lastova, na dnu mora sinjeg. A morao bi biti. Pa da djeca na miru mogu gledati televiziju. Možda ugledaju i tračak nade.

Prethodni članak
Sljedeći članak
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Kentauri

U astronomiji je poznat pojam tijela koja ne ostaju trajno u istom orbitalnom prstenu, već njihova putanja značajno varira tijekom vremena zbog gravitacijskih utjecaja...

Zemlja sreće jerbo imamo Andreja

Svaki od nas ima nekakav popis. Evo, ja imam popis za kupovat u dućanu. Na popisu su fileki, panceta, kapula, nekakve salvete, i par...

Dan državnosti, verzija HDZ je danas!

Događaji su se tih dana mijenjali iz dana u dan, kao na traci. U vrlo kratkom vremenu nestala je Jugoslavija. Ondak je dana 08.10.1991....