Sedam mjeseci čovjeka boli kurac, a na bolovanje ne ide!

O Saboru ne mislim ništa.

Tako je najlakše reći.

Sam sebe ne teretim, ne dovodim se u zonu bilo kakve odgovornosti.

Jer kada bi reko što mislim, ne bi bilo dobro.

Nekako sam navikao, ko magarac na batine, da nas ovi gore sa Markovog trga guze.

I s lijeve, i s desne strane trga.

A i skupština Grada Zagreba je tamo.

Dakle, Guzlišni trg.

Pred dvije godine, za vrijeme vladavine Ministarstvom uprave Lovre Kokošara, donesen je Zakon o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi, nazvan Lex šerif.

Lex krkan.

Lex lopina.

Lex primitivac.

Lex kreten.

Lex govno.

Lex luđak.

Svakako će stanovnici gradova među ovim sinonimima pronaći koji odgovara njihovom mjestu.

Neki će možda i spojit sve ovo u jedno.

Ko zna.

Ne znam, iskreno, ne sjećam se kada me netko iznervirao, kao jučer članak u Telegramu.

O nekakvom dogradonačelniku nekakvog mjesta koje se zove Otok.

A Otok se nalazi usred Slavonije ravne.

Nema mora, nema valova, nema brodova.

Samo volovi.

Dakle, donačelnik ne dolazi na posao već sedam mjeseci.

Svaki mjesec sjeda mu osam i pol soma kuna iz proračuna u obliku crkavice, ima i službeni auto na raspolaganje, a kako se već i šika, ima i kreditnu karticu da mu se nađe, ako mu plaća ne dostigne do kraja mjeseca.

Frajer na posao ne dolazi.

A zašto i bi?

Rad je od majmuna napravio čovjeka, a od čovjeka konja.

Evo, pogledajte si samo zagrebačkog načelnika koji sam za sebe veli da dela ko konj.

Prestrašio se gospodin Pućo da bi se jednog jutra mogo probudit sa grivom na vratu, da bi umjesto dobro jutro samo zarzao.

Pa neće valjda pod stare dane postat konj.

Kljusina islužena.

Pa lijepo ne dolazi na posao.

Kad se pročulo za njega, kad je postao megapopularan, došo je na posao, opalio selfie sa današnjim novinama, i objavio.

Poručio novinarima da mogu doći vidjeti da li je na poslu tog i tog dana u toliko sati.

Jer ga kasnije neće biti.

Sve trljam oči.

Čitam, ne mogu vjerovati.

Psujem. Kurcaram.

Ne postoji sila koja bi ušla u sobu, primila toga Puću za kragnu i opalila ga nogom u dupe dok se ne bi zaustavio na zavodu za zapošljavanje.

A i da postoji, ne bi išlo, jer on ide na privatni put u inozemstvo, naravno, godišnji nije uzeo.

Nije pisao ni bolovanje.

Nije lud, pa da da dobije manju plaću.

Pročitajte i ovo:
Seljačka radna zadruga Ndragheta 1989 i Ustavni sud

To što ga cijelo vrijeme boli kurac, on stoički i junački podnosi.

Već osam mjeseci iz dana u dan.

Bez i jedenog dana bolovanja.

Objektivno osam tisuća kuna mjesečno nije velika lova, to je oko 12 soma kuna u brutu. Pa sedam mjeseci je oko 84.000 kuna.

Plus desetak soma kuna što je spizdijo na ameriken kao službeni trošak, a nije radio. Ima tu i nešto amortizacije za auto, zar ne?

Skoro sto soma kuna.

Bez ijednog radog dana.

Ko će namirit štetu?

Stvar je jednostavna.

Sedamdeset i osam zastupnika je izglasalo zakon sa početka priče, Lex nešto… (odaberite sami prema svom gradonačelniku) po kojem se nitko sa položaja na koji je izabran izborima praktički ne može maknut.

Mora se poklopit putanja Mjeseca, Urana, Alfe Centauri, a istovremeno vlaga u Sahari mora biti tri dana uzastopno 83%, da bi se postigli uvjeti za smjenu nekakvog kretena kojeg su građani izabrali zajebom ili samo kao svoju sliku i priliku.

Prema tome, neka ga plate, zastupnici HDZ-a, Pukijevi Srbići, Bandić, Glavaš. HNS i Saucha naravno.

Tih sedamdeset i osam mamlaza koji su to sranje od zakona izglasali.

Nije puno, oko soma i nešto kuna.

Pa kad drugi put zajebu, opet se obračuna, pa nek plate. Kat treći puta zajebu, opet se obračuna i opet plate. I uvijek tako, dok nekom ne dopizdi.

Pa bi vidjeli ko bi htio sjedit u Saboru, a i tko bi htio donosit blesave odluke.

Da, zaboravio sam reći.

Taj Pućo koji ne radi i boli ga kurac za posao, on vam je iz HDZ-a.

Da li vas je to začudilo?

Barem malo?

Malo malo, pa stranke u Saboru istrčavaju se nekakvim inicijativama. Ovi bi legalizirali marihuanu, oni bi zabranjivali pobačaj, oni bi zabranjivali cijepljenje djece.

Jebo mu pas mater, nikada se niko nije sjetio pustiti u saborsku proceduru prijedlog Zakona o financijskoj odgovornosti za posljedice odluka saborskih zastupnika.

Pa neka plaćaju.

Ako neka stranka da taj prijedlog, ulazi u Sabor sa pet mandata više nego što ih ima sada. Jer građanima je pun kurac!

Samo, tko bi htio na listu?

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,164SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...