Razriješena misterija, zašto baš Barak avioni!

Kad budale i djeca imaju novce, kramari trguju. Malo mi je žao nevinu dječicu stavljati u isti kontekst sa bedakima, ali jebiga, to je uzrečica, dvije varijante sklopljene u jednu.

Evo, povodom kupovine avijona u pokušaju, oglasio se i State Department, pa su rekli da je njima posve svejedno kome lukavi Izraelci, koji nikada ali baš nikada ništa ne bacaju, osim ako to nisu bombe na izbjegličke kampove, mogu prodat te Barake Hrvatima željnim avijona i poprilično depresivnim jer im nebo ne paraju stari špareti.

A ovi iz državotvorne stranke baš su navrli kupiti baš te Barak avijone. Pokušavalo se proniknuti u razloge, zašto baš Barak?

Pa je bila svojevremeno po medijima redaljka stručnjaka, pilota, mehaničara ali i nestručnjaka, ma svaki koji misli da je neki kurac uzeo je učešće u panel diskusijama, u kojima su pričali zašto da i zašto ne.

Ali, dilema je u glavama ostala i dalje.

Pošto ja automatski odbacujem uvijek i iznova svaku tvrdnju koju profuflja ministar Krstičević kao neistinitu, nije mi bila prihvatljiva njegova priča.

Onda sam shvatio zašto Barak.

Cijeli HDZ je stao baš iza tog Baraka.

Jer je kupovina  tih aviona svojevrsni hommage stranci, rođenoj u BARAKI, čak je jedan ministar, koji je želio pokazati koliki je vjernik te lopovske religije stanovao u BARAKI.

I onda se pojavi avion BARAK.

Pa di ćeš logičnije.

Jedini je zajeb kaj su Izraelci u te stare šparete od kojih svaki ima tisuće sati korištenja u vrlo teškim uvjetima, niskom letu iznad pustinje, gdje pijesak slabi strukturu, avijoni po kojima su žestoko pucali odozdo, dok su ovi bacali bombe po izbjegličkim kampovima, potpuno preuredili.

Čak i izvana ne liči na originalni F16, jer su mu ugradili nekakvu grbu.

I ondak je izbila zavrzlama na površinu.

Ameri koji su prodali po simboličnoj cijeni te avione pred trideset godina, sve da bi mogli jeftino bacat bombe na izbjegličke kampove, ne daju da se avijoni koji su preuređeni, prodaju nekakvim krkanima, koji bi se baš htjeli voziti u avijonu i ići brrrrrrrr, dok paraju.

Jer u njima nije američka oprema, nego izraelska, za koju svi izjavljuju da je suvremenija.

Čak i Krstičević, kojemu ja ništa ne vjerujem.

Pa se sada svi čude ko pura dreku. Ili njuferica kurcu. Svejedno.

E, on da se oglasijo taj State Department, kažu, oni nemaju ništa protiv ako su Izraelci našli bedake koji se oće vozit u šparetima.

Ponosno i samosvjesno.

U trabantima čekat na semaforu, dok kraj tebe stoje bembure, passati, merdžani. A ti ponosno objesijo krunicu i zastavicu hrvatsku, a na retrovizore navuko one kurtone sa šahovnicom.

Jer je trabant simbol tvoje samostalnosti. I čuvar tvojeg sedmostoljetnog sna!

E, sada može doći do lopovuka, ako već u cijelom poslu nije, u što sumnjam.

Lukavi Židovi vrate američku skalameriju u avijone, demontiraju grbu i prodaju ih Trabant fan clubu.

Ovi iz TFC ima lijepo sve plate, jer je jučer ministar Marić meketo da su novci spremni i rezervirani.

Ak su rezervirani, nema majci da bi se ti novci mogli, barem malkice spizdit recimo na nekakve lijekove za dječicu. Ili za uredit koji vrtić.

Oni su za trabante.

KOJI, AKO DOĐU PREMA ZAHTIJEVU STATE DEPARTMENTA, JER OČITO DA BEZ TOGA NEĆE BITI NIŠTA, VIŠE NEĆE ODGOVARATI TEHNIČKOJ SPECIFIKACIJI  RADI KOJE SU I KUPLJENI, NARAVNO, AKO JE SAMO TO RAZLOG!

Pa će biti pušing!

Pročitajte i ovo:
U samo deset dana, za jednog ministra javnost sumnja da je konzument, a za drugoga da je diler!
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...