Pobjegli ljudi na more, slikat cjenike i slati ih onima koji nisu imali sreće / love otići na more.
Pa tako razne televizije grabljama skupljaju ostatke, dovlače ih u studio da bi ti likovi koje inače nikada ne bi niko ništa pitao, pričaju i drobe o svemu.
Jučer je u studiju N1 svu raskoš svojeg antitalenta pokazao izvjesni Damir Novotny, kako ga se lijepo naziva ekonomski analitičar.
Analitičar je to koji sa punim autoritetom progovara o opasnostima poslovanja u okruženju.
Naime, njemu, kao vrsnom ekspertu propala je firma koju je vodio. Nekakav Gemini i još nešto.
Gemini Consulting.
Zbog ciglih pola cigle kuna.
Pola miliona kuna minusa.
Sreća da je on ekonomski analitičar!
U ostalim firmama koje je vodio postizane su predstečajne nagodbe.
Valjda je čovjek shvatio da mu ekonomija ne ide, premda se zove ekonomski analitičar, pa je prigodno u sezoni kiselih krastavaca, počeo trabunjati o potrebi privatizacija bolnica.
Damir Novotny bi privatizirao bolnice.
Treba li još što dodati toj monstruozno opasnoj ideji?
Provatizacija bolnica, kao što su domovi zdravlja dani u koncesije, pa su se liječnici u privatnim ordinacijama sveli na pisare uputnica za bolnice, Novotny bi privatizirao bolnice.
Pa bi valjda onda doktori pisali uputnice ravno za Mirogoj ili Miroševac.
U Zagrebu.
Primarna zdravstvena zaštita liči, ma sada bi rekao na šta moje liči, ali ja sam jako fin i pristojan, a kod mene i nema tako ružnih stvari, kako je ružno to na što nam sada liči primarna zdravstvena zaštita.
Pacijenti ne mogu doći u dom zdravalja prema potrebi, već prema radnom vremenu liječnika kod kojega su se zapisali.
Da bi im liječnik napiso uputnicu za bolnički pregled. U osamdeset posto slučajeva!
Ako nema liječnika, čekaj i crkni.
Oprostite, ali meni takvo zdravstvo ne treba, a Novotnom ionako ne bi pomoglo!
Privatizirane su i ginekološke ordinacije i klinike.
I sve pet.
Opališ za abortus debelu lovu, stvar se zagovna, onda HOP sa pacijenticom u javnu bolnicu neka ga spašava.
Strahovito je puno argumenata, od stručnih do ekonomskih, da se javno zdravstvo ne dira.
Ja ih mogu iznijeti puno, vjerujte mi i hoću, ali kada za to dođe vrijeme. Ovo sada su samo na brzinu nabacane teze.
Objaviti ću, ali nipošto ne izazvan Novotnyem, jer ja sam ozbiljan i temeljit.
I znam svoj posao!
Jer, Novotnoga nitko ionako ozbiljno ne doživljava.
Njegov istup je bio samo malo zagađenje medijskog prostora u sezoni kiselih krastavaca.
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene.
Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene.
Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene.
Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja.
A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…
Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija
Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.
Imamo ministra od obrane. Bumo rekli vojničkog centarhalfa. Ministar od obrane ministrira svakog dana u godini vojskom. Vojska su oni tipovi koji su obučeni...
Hrvatska je suočena s rastućim jarkim kontrastom u primjeni pravde: dok se sinovi moćnih političara izvlače s minimalnim kaznama za teška djela, obični građani...