Prvi dan sreće

Sreća

Probudio sam se. Sretan. Rano jutro, soba obasjana suncem. Zelenilo parka pod mojim prozorom bilo je očaravajuće. Žilama je strujalo zadovoljstvo. Adrenalin. Ma sav sam ushićen. Cijeli dan, a siguran sam da će biti tako i u budućnosti.

U meni buja, kipti sreća, lice ozareno ponosom. Ponosan sam što sam Hrvat. Ponosan sam što živim u Hrvatskoj.

Nisam neki veliki navijač, ali sada znam kako se osjećao Petar Ćulibrk, zvani Kladara, tip iz mog kvarta, u trenutku kada je Hrvatska osvojila drugo mjesto na Svjetskom prvenstvu u Rusiji. Nisam siguran, smije li se napisati da je to bilo u Rusiji. Da ne bi bi netko pomislio da sam kremaljski čovjek.

Jučer sam konačno shvatio

Jučer sam konačno shvatio u kakvoj zabludi živim posljednjih nekoliko desetljeća. Shvatio sam doduše, da je od tri tisuće članaka koje sam napisao na ovom portalu, barem dvije i pol tisuće. U kojima sam pisao o lopovluku HDZ-a, napisano u velikoj zabludi. Naprosto nisam vidio, Od drveća nisam vidio šumu. Ispričavam se čitateljima na tome. Beskrajni članci napisani o kako sam tada pisao, lopovluku, gangsterizmu, o beskrupuloznosti HDZ-a.

Jučer sam ganuto shvatio, nemaju nikakvu osnovu.

Na veličanstvenom zboru u Lisinskom skupilo se tisuću i pol cvjetova naše demokracije. Alfa i omega ogromnog gospodarskog uspjeha, projektanata savršenog pravosuđa, bardova prosvjete i kulture, pokretačkih umova procvjetale i uspješne poljoprivrede. Cvijeće našeg uspjeha, garancija razvoja i budućnosti, ne samo Hrvatske, nego i Irske, Njemačke, Austrije.

Hrvatska je zemlja kojoj svi zavide

Zavide nam svi, zavide nam susjedi, gamad zavidna. I ne mogu nam ništa, jer mi imamo HDZ. Stožernu stranku, stvarateljicu ovog čuda u kojem živimo, stožernu stranku koja ima, kad god to zatreba i stožer. To sa stožerom smo vidjeli do sada već nekoliko puta. Zavide nam jer imamo Plenkovića, a oni nemaju. Kao što nam zavide što imamo Luku Modrića. Jedina je razlika u tome što će Modrić ti brzo zaboraviti.

Tko ne bi bio ushićen kad na jednom mjestu ugleda Vladimira Šeksa, Dubravka Filipovića, Andreja Plenkovića, Gordana Grlića Radmana, Dubravku Šujicu, Branka Bačića, Gordana Radmana, Ninu Obuljen Koržinek, Mariju Vučković, Marija Banožića. Majke i očeve našeg uspjeha. Cvjetove našeg društva. Velikane čija će misao i djelo biti upisano i našim praunucima u praznim novčanicima.

Pročitajte i ovo:
Prelet bombardera B52 nad Dubrovnikom pridonijeti će razvoju turizma

Nisam plako, nisam, zapanjen sam stao

Nisam plakao, nisam, zapanjen sam stao kada je Andrej Plenković sa govornice budno praćen Tuđmanovim pogledom, progovorio:

Danas s ponosom možemo utvrditi da je HDZ, za koji dan 33 godine od osnivanja, i dalje, zahvaljujući vama, i zahvaljujući kontinuiranoj potpori hrvatskog naroda najsnažnija i najveća politička snaga u Hrvatskoj. Na to možemo i trebamo biti ponosni.

Grudi su mi se nadimale od uzbuđenja, poput maratonca na tronu kojem dodjeljuju zlatnu medalju nakon istrčanih bezbroj kilometara. Suze su se pojavile u kutcima očiju. Ganutost. U glavi mi je zasvirala himna, pred očima mi se vijorila zastava, a ja sam u sebi ponavljao i ponavljao. Na to možemo i trebamo biti ponosni. Na to možemo i trebamo biti ponosni. Na to možemo i trebamo biti ponosni. Na to možemo i trebamo biti ponosni. Na to možemo i trebamo biti ponosni.

Sve je bilo veličanstveno, Idemo dalje!

Od veličanstvenog voznog parka, koji svjedoči o blagostanju nacije, do bogato uređenog i scenografiranog Lisinskog s impozantnim Franjom koji uskrsne na svakom važnijem događanju. Impresivna je i izjava da HDZ stoji financijski dobro, iako su morali platiti ogromnu kaznu u presudi u kojoj su proglašeni lopovskom organizacijom, pa im upravo iz tog razloga nije ni malo bilo teško platiti kaznu, toliko visoku da bi u stečaj otjerala i INU, a HDZ se samo malkice otresao i rekao Idemo dalje.

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,161SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Nije zgodan, al je nezgodan

Rano smo krenuli te davne nedjelje prema Zagrebu. Putovalo se Ličkom magistralom, pa smo se konačno dokopali Zagreba, taman pred ručak, majka je znala...

Bijeg

Bio je lijep sunčan dan te nedjelje, 06.05.1945.. Ručak je bio serviran. Mrišljiva gusta kokošja juha, s debelim rezancima, žuta poput cekina, pečena purica,...

Topusko je idealna lokacija

Poput bombe odjeknula je vijest da će se kod Topuskog graditi nekakav data centar za AI, koji bi kad proradi, trošio struje više nego...