Sve sastavnice sustava domovinske sigurnosti i procesi su isto u kurcu

Sranje.

Nastupila je ugroza. Vodi se hibridni rat.

Sve je u pitanju. I pobjednička hrvatska vojska.

Otišlo je u kurac i zajedništvo i solidarnost. Krizni stožer. I čovjek kao ključ.

I koncept domovinske sigurnosti. I ključ općenito. I menedžment..

I Hrvatska vojska. I sve sastavnice sustava domovinske sigurnosti.

Znači, procesi su isto u kurcu.

Sve je u krucu radi nekakvog maila.

Cijeli sustav ovoga gore što sam nabaco, a predstavlja citate ministra nam obrane, završenog juezarmivorkolidž polaznika, cijeli je taj sustav u kurcu radi samo jednog jedinog maila.

Sve to čime se ministar u onoj smiješnoj smeđoj uniformici, a koja je i koja nije uniforma, hvalio, srušeno je.

Srušena mu je vjerodostojnost.

Ako ju je u zadnjih petnaestak godina uopće i imao.

Nisam primijetio da se bilo koji ministar iz Europe pojavljuje u uniformi. Više mi je to običaj da u srednjeafričkim zemljama i Hrvatskoj.

Valjda  paradira u toj uniformi-neuniformi jer je bijo prije oficir?

Trebamo li onda očekivati, da će se recimo Stevo Culej pojaviti u Saboru u milicionarskoj uniformi? A Franjo Lizač Lucić sa šnajderskim centimetrom i škarama i kuti od crnog glota, poput svih prodavača tekstila na metražu?

A multimilionerov tata, Josip Đakić u rudarskom kombinezonu?

Javnost je dugo vremena bila podozriva prema sklapanju milijunskih poslova MSana sa državnim tvrtkama, u vrijeme kada je na samom vrhu piramide sjedio omanji čovječuljak, koji se danas voli pojavljivati u smećkastoj uniformi, bez činova.

Iscrpljenom i pokradenom, obespravljenom društvu, koje svakim danom sve više liči na kmetstvo u vlasništvu Franje Tahya, pun je kurac prodaje fraza i muda pod bubrega.

Pun je kurac tustih debelih đikana, polupismenih koji imaju sve. Jer u džepu drže nekakvu jebenu iskaznicu, koja im je ausvajs za sve.

I u takvoj nadrkanoj situaciji kupuju se nekakvi jebeni avioni.

Dok su djeca u vrtićima polugladna, dok oni koji su dostojanstveno radili cijeli život kopaju po kontejnerima, čovječuljak u smeđoj uniformici koja to nije, kupuje mojim novcem nekakvu skalameriju sve da bi parao nebo iznad Knina i popravljao te stare kante u svojoj firmi.

Možda bi cijela priča prošla nekako mirnije da nije bilo krajnje primitivne argumentacije, izrečene na nekakvom čudnom indijanskom hrvatskom.

Jer, ruku na srce, čovjek uistinu ne zna govoriti.

A istovremeno, strašno voli govoriti.

Nemeže šutiti.

Što postaje jako komično, samo kada ne bi pri tome zavlačio ruku u naše džepove, duboko, jako duboko.

I sada je ufaćen u laži.

U biti, love ga svaki dan. Ulovit njega u laži isto je ko ufatit mornara u kupleraju u nekakvom lučkom gradu.

Piece of cake.

Čovjek je to koji je svojim cjelokupnim nastupom, riječima ali i djelom, znatno srušio i onih milimetar i pol kredibiliteta koje je Plenkovićeva vlada imala.

Godina je počela zastrašujuće.

S jedne strane čovječuljak u uniformi koja to nije, kao personifikacija neznanja, nesposobnosti, mutavosti a opet beskrupuloznosti Vlade i vodstva države, a s druge strane zadrigli prasoliki tip, kao prototip adeze mladeži kojoj niko ništa ne može.

A do kraja godine ima još tristo pedeset dana.

Pa ko će uopće ostat ovdje u Hrvatskoj  i doživit kraj godine?

Pročitajte i ovo:
Nije lako Krsti generalu. Ratniku i ministru!
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Dudo iz Lexusa

Vozim gradom. Zaustavljam se na semaforu, na parkirnom mjestu tik do mene poprijeko parkiran policijski auto. Besprijekorno čist, Sigurnost i povjerenje, logo koji je...

Članak sedam

Čitam da je najpodliji, uz Ivu Sanadera i Vilija Beroša, lopov koji je haračio na ovim prostorima, Andrija Mikulić, zatražio ostvarenje prava 6+6. Šest...

Plinski biznis u Lovasu

Tu je nekad, kažu knjige, bilo more, čekalo me pa presušilo. Pjevao je davno Đole o Panonskom moru i sebi kao panonskom mornaru. Panonsko...