Hillbilly

Kakva smo mi rupa od države, dovoljna je samo spoznaja da ministra jednog od najvažnijih ministarstava, potpredsjednika nečega što se zove Vlada RH, skupina bandita ti gangstera zove Mali.

Ne znam kaj mi se dešava. Već nekoliko dana slušam Steve ‘n’ Seaguls, Willie Nelsona, Dueling Banjos, Lorettu Lynn i ostale velikane countrya. Van izlazim u uskim trapericama, kaubojskim čizmama, kravata – dvije trake povezane metalnom kopčom u obliku lubanje goveda. Kaubojski prsluk, stetson i topla kaubojska jakna.

I takav hodam po gradu. Konja nemam, a toliko konja ima u prijestolnici koja je sjedište Sabora, Vlade i svih mogućih državnih firmi, koje su u stvari štale u kojima boravi kljusad. Konjine i panjine.

Došlo je vrijeme da se zamislim. Jesam li postao hillbilly, redneck  seljačina sa Srednjeg Zapada, ili je MAGA utjecala na mene? Uvjerljiva Trumpova pobjeda nakon koje je buljuk seljačina isplutao na površinu.

 

Nisam siguran, kad pogledam u ogledalo, jesam. Prava seljačina iz zabiti Wyominga.

A opet, kao takav, mislim da neću nikada glasati za Domovinski pokret.

Dolazi prvi ispit, glasanje za proračun. A Domino je izašao iz vladajuće koalicije, pa jedan ogranak Domovinskog pokreta, hillbilly stranke, sazove presicu i kažu:

Ne želimo dio politike kontinuiteta koja tretira državu kao kravu muzaru” te da nikakvi pregovori više nisu opcija.

Na prvi pogled, kao da im je došlo iz dupeta u glavine, da se pokušavaju vratiti nekakvim načelima koja su proklamirali prije izbora, mahali papirima pred kamerama, da bi odmah nakon izbora s papirom na kojem su sve to napisali, javno i besramno obrisali guzicu. Ja njima ne vjerujem ništa.

U proračunu se traži povećanje sredstava za nabavku nove medicinske opreme. Proračun je naravno, rađen po zamislima i direktivama Vilija koji se sada grupno tušira u Remetincu. Jerbo, proračun se radi dugo, rađen je u vrijeme kad se ekipa lopova okupljena oko Malog veselila povećanju stavke, jer će i njihova krema za rukice biti veća.

Kakva smo mi rupa od države, dovoljna je samo spoznaja da ministra jednog od najvažnijih ministarstava, potpredsjednika nečega što se zove Vlada RH, skupina bandita ti gangstera zove Mali.

A i da ti gimnastički hillbilyi uistinu glasaju protiv proračuna, desiti se neće ništa. Premda sam uvjeren sto posto, da ovi iz DOMINA imaju još pokojeg spavača učahurenog u toj stranci gimnastičara, svršenih, nesvršenih i onih sa sumLJivim diplomama kupljenim između dvije kave ne kojem poznatom veleučilištu u Bosni.

Pročitajte i ovo:
Razguzilo ih

Ali i to nije dovoljno, jer Plenkovićev kapital je veći. Može kupiti dobar dio opozicije, veliki dio njih je svjestan da su u Sabor ušli slučajno, da ih nakon slijedećih izora biti neće- pa zato, daj što daš. Za crne dane. Bojazni ionako nema, jer njihov dečko je tu.

Jer datum glasanja o proračunu biti će dan kada će na površinu isplivati nova govna. Nova nečašću zasrana lica. Sve da bi prošao proračun. HDZ spavači učahureni u toplom krilu drugih stranaka, a koji samo čekaju signal. Pa da procvjetaju poput svijeta na gnojnici.

Cimnuti će Plenković svoje spavače. Jer zna on da s padom proračuna odlazi i on. A smjer odlaska mu svakako nije dobar.

Fotelje u Bruxellesu su popunjene, a u Remetincu bi se moglo naći neko slobodno mjesto.

Prethodni članak
Sljedeći članak
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...