Gradonačelnik Bavarske

Ljudi se zaborave kad odu van granica. Tako vam je to u životu. Tipovi koji bez problema prstom useknu nos i otresu na asfalt, odjednom vade papirnate maramice i brišu se. Postanu drugi ljudi.

Jerbo je civilizacija. Za razliku od mjesta gdje inače žive.

Ali, eto, nekih stvari nikako se riješiti. Znate ono, ponese te, sav si u nekakvom deliriju, pa pričaš pizdarije, pišeš pizdarije i bubaš na društvene mreže, a oni koji su malkice važniji prse se pred novinarima, stranim novinarima, koji to odmah objave, a Internet te budalaštine odma prenese u ove pasivne krajeve, pa se neki čude, a neki vesele, sretni lajkaju, čestitaju na velikom uspjehu.

Kad sve pažljivo čitaš i malkice o tome razmišljaš dolaziš do vrlo interesantnih otkrića.

Recimo, nisam znao da su  svi Česi u Hrvatskoj članovi HDZ-a. Malkice me to iznenadilo, jednako kao i činjenica da su i svi Srbi članovi HDZ-a.

To da su Romi članovi HDZ-a, recimo ne iznenađuje me ni malo. Ne bih se upuštao u objašnjenja, ne da mi se natezati s Kajtazijem.

Dokaz tome su glasanja njihovih predstavnika u Saboru. Koji bi se prije ubili nego glasali kontra HDZ-ovih prijedloga.

Evo, čitam da je zastupnik češke manjine u Saboru, Vladimir Bilek razgovarao s ni više ni manje gradonačelnikom Bavarske.

Zapanjen sam stao.

Poput Matoša.

Pa jebate, ja sam bio u toj Bavarskoj sto puta, dobro, koji puta su me nosili nakon burne večeri na Oktoberfestu, uglavnom nisu, ali ipak znam da ta jebena Bavarska gradonačelnika nema. To je nekak, bumo rekli, pokrajina u Njemačkoj, čak štoviše sjećam se da mi jednom Herr Karl Heinz Winter tumačio da se zovu Freistaat Bayern. Bumo rekli Slobodna država Bavarska. A šefonja od toga je ministar-predsjednik, nikakav gradonačelnik, kako tvrdi glasač HDZ-a i u slobodno vrijeme predstavnik češke manjine Vladimir Bilek.

 

Onda pogledam malo pažljivije, dolje sitno piše, da je sve to u mjestu Bavory. Pa pogledam đe ga je taj Bavory, to vam je u Moravskoj. Nekad davno jedan Moravac iz mjesta kraj Bjelovara mi je tumačio :

Pročitajte i ovo:
Zašto Zoran Milanović ne treba sazivati izvanrednu sjednicu Sabora?

 

Česi su ti kao Srbi, Slovaci kao Hrvati, a mi Moravci kao Šiptari. Danas se to kaže Albanci.

Ona stvar koja je nekako skrivena u mom kompjutoru, a zove se Internet, kazuje mi da to mjesto koje ima gradonačelnika u Moravskoj, ima punih 402 stanovnika.

402.

Manje od bilo koje zgrade u Dugavama. Mamutica ima stanovnika dvanaest puta više nego Bavarska gospodina Bileka.

5.000.

Dakle predsjednik Kućnog savjeta zgrade u Ulici Božidara Magovca primio je u posjet glasača HDZ-a, koji je u slobodno vrijeme predstavnik češke manjine u Saboru (skraćeno HDZ).

Prokušan je to način kako se zatupljuju ljudi.

Broj lajkova ljudi koji padaju u afan jerbo se njihov as sastao s predsjednikom Bavarske, naravno da je pozamašan.

Jer, sekta je to, ništa oni ne znaju, a pamet i nije bitna, ni moral, bitan je osjećaj vjernosti vođi. Dok je takvih, koji podržavaju takve, HDZ-u će u Saboru prolaziti pljačke umotane u Lexove. Društvo će i dalje siromašiti. Zdravstvena zaštita biti će svakim danom sve gora. Banija se obnoviti neće. Pravosuđe neće funkcionirati.

Jerbo, za sve to je glasao rečeni Bilek, koji ima iza sebe svoju sektu.

Svi oni imaju svoju domovinu, pravu domovinu. Ako zagusti, evo njih tamo. A mi moramo žvijeti ovdje u sranju koje su napravili-

Ponijelo je vidim i Andreja Plenkovića, koji se pohvalio da se

 

230.000 Hrvata iselilo jer su plaće vani veće. Ali planiraju se vratiti.

Tek sada mi je jasno zakaj smo ušli u taj Schengen. Da bi rijeka povratnika privučena porastom plaća od 2% ali i rastom indeksa Fitcha na BBB+, mogla nesmetano i brzo vratiti se u Hrvatsku, bez čekanja na granicama.

Pa da što prije budu izvrgnuti uvlačenju ruku u džepove.

åJer nama se više nema što izvući.

Izvukli nam ovi iz HDZ-a pravog, a i ovi pridruženi.

 

å

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...