Najavio je sjednicu Vlade u ponedjeljak na kojoj će natječaj za kupnju zrakoplova poništiti, staviti odluku izvan snage, potom analizirati naučene lekcije iz tog procesa, ali će ostati odlučni da Hrvatska zadrži sposobnost ratnog zrakoplovstva.
Vodite računa da su se ovakve stvari događale i drugim zemljama u ovako velikim operacijama koje su to tada isto tako vjerojatno radile prvi put“
Ono što ćemo napraviti, nastavio je premijer Plenković, bit će u vremenu kada Vlada, Vijeće za obranu i druge institucije procjene da je taj korak nužan. „Uvjereni da smo donijeli strateški gledano dobru odluku iza koje stojimo, idemo vrlo vjerojatno, u trenutku kada to procijenimo, u novi proces. Vodite računa da su se ovakve stvari događale i drugim zemljama u ovako velikim operacijam koje su to tada isto tako vjerojatno radile prvi put”, kazao je premijer Plenković.
Jedva čekam ponedjeljak poslije podne.
Da još nešto naučim.
Jer, svakim danom se treba nešto naučiti, ako ne naučiš, život ti prolazi uzalud. Pa postoji mogućnost da umreš u neznanju.
Dakle u ponedjeljak je sjednica Vlade.
Danas ju je na druženju adezeovaca u Splitu najavio Plenković riječima:
Najavio je sjednicu Vlade u ponedjeljak na kojoj će natječaj za kupnju zrakoplova poništiti, staviti odluku izvan snage, potom analizirati naučene lekcije iz tog procesa, ali će ostati odlučni da Hrvatska zadrži sposobnost ratnog zrakoplovstva. Ono što ćemo napraviti, nastavio je premijer Plenković, bit će u vremenu kada Vlada, Vijeće za obranu i druge institucije procjene da je taj korak nužan. „Uvjereni da smo donijeli strateški gledano dobru odluku iza koje stojimo, idemo vrlo vjerojatno, u trenutku kada to procijenimo, u novi proces. Vodite računa da su se ovakve stvari događale i drugim zemljama u ovako velikim operacijama koje su to tada isto tako vjerojatno radile prvi put“
Zazvonila mi zadnja rečenica. Pa sada čekam ponedjeljak i sjednicu Vlade.
Pa će se Vlada smiješiti, šeretski namigivati jedni drugima onih prvih nekoliko minuta dok ih reporteri slikaju, a onda će prionuti poslu.
Da bi se na kraju sjednice trijumfalno pohvalili kako su radili svojski, ki crnci, sve su riješili. I avione su otkazali.
A nama je svakim danom bitno bolje, samo mi toga nismo svjesni.
Jebi ga, nismo svi obitelj Đakić i slični,
A onda dolazi trenutak spoznaje za mene.
Da čujem u kojim se to jebenim zemljama događaju ovakve budalaštine kao ova sa avionima, kakva se desila kod nas?
Provjeravao sam, Krstičević nije bio ministar obrane nigdje, osim u Hrvatskoj.
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene.
Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene.
Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene.
Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja.
A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…
Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija
Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.
Počelo je. Svjetsko prvenstvo nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...
Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...
Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...