Policija i DORH provode izvide

Jučer su objavili da Policija i DORH provode izvide o organizatoru protesta koji se ovih dana odvijaju Zagrebom, a i diljem Hrvatske.

Policija i DORH provode izvide.

Rečenica je to spremljena na predlošku koji se zove Priopćenje za javnost, pohranjenom u kompjutoru glasnogovornika DORH-a, vjerojatno i policije. Pa kad neko ko je javnosti biran, zaglavi ćorku, a promrzli novinari satima skakuću s kruškama u rukama, a kamermani huču u promrzle šake i stoje kraj postavljenih kamera, čekajući bilo što, bilo kakvu kost, samo da se pojavi neko pa da mu stane krušku pod njušku, a taj bilo ko prokenja: Policija i DORH provode izvide. I podijeli par papira promrzlim novinarima. Priopćenja za javnost, isprintan već spomenuti predložak. Sjećate li se priopćenja o čuvenim adventskim kućicama krajem 2019 godine, ista formulacija, nakon spoznaje da su se kućice dodijelile Bandićevom šoferu za kikiriki, koji ih je odmah iznajmio po cijeni suhog zlata. Policija i DORH provode izvide. Izviđali su godinu i pol, otkrili nisu ništa. A dovoljno je bilo samo usporediti dva dokumenta. Ugovor o najmu Grada Zagreba s Bandićevim šoferom i ugovor Bandićevog šofera s korisnikom kućice, pušaćem i musterom koji mora platiti prenapuhanu cijenu. Pa kalkulator u ruke, a nakon toga lisice na ruke.. A nisu, nego su provodili. Izvide.

I čekali da Pfizer izazove nuspojavu. Što i jest. Godinu i pol dana od početka izvida.

Siguran sam da bi izviđači dobrog dečka, Dana Špicera, predsjednika Saveza izviđača Hrvatske, odavno uhvatili krivce.

Onda su provodili izvide za taj software kojeg je nabavila ojača ministrica Žalac. HDZ-ovka iz prvog Plenkovićevog ešalona. Udarnog. HDZ-ovka super teške kategorije. Pa priopćenje Policija i DORH provode izvide.  A dovoljno je bilo pogledat samo dva papira. Ugovor  Ministarstva s tim One man bandom i ugovor One man banda s proizvođačem tog softwarea.  Pa kalkulator u ruke, a nakon toga lisice na ruke. Superteškašici HDZ-a.

Neki dan se javila nekakva jako iznervirana gospođa iz te izviđačke organizacije, DORH-a, pa je priopćila da je netočna teza o kojoj se pisalo na svim portalima, da je hapšenje superteškašice HDZ-a, šamar DORH-u koji je odbacio svaku krivnju. Nakon provedenih izvida. Ali zato nisu OLAF i Ured europskog javnog tužitelja, oni su naprosto uzeli kalkulator u ruke, a nakon toga lisice na ruke.

Pročitajte i ovo:
Katastrofalna greška sutkinje, radi koje će pasti presuda Daruvarcu, potvrđuje svu bijedu hrvatskog pravosuđa

Rečena gospođa je djelomično u pravu, kad tvrdi da to nije bio šamar DORHU.

Ali sam u pravu i ja kad tvrdim da je to jeziva šamarčina DORH-u, a ne šamar. Kanta govana izlila se na glavu tih tipova koji vječito imaju izvide u tijeku.

Jučer su objavili da Policija i DORH provode izvide o organizatoru protesta koji se ovih dana odvijaju Zagrebom, a i diljem Hrvatske.

A na svakoj foto reportaži s tih protesta vidi se nauljena glava Vice Batarela. Istog onog koji na svom FB profilu najavljuje da će se prošetati tu i tu, ba se nakon objave okupi parstotinjak ljudi baš tu i tu. Pa objavi da je noć, da će ponijeti svijeću u šetnji na mjestu tom i dom. I pojavi se parstotinjak ljudi baš na mjestu tom i tom. Taj veliki domoljub, poput svih velikih domoljuba ima problema s pravopisom, ne, ne opravda ga što nije rođen u Hrvatskoj. Čovjek je nepismen. A kad se obraćaš javnosti, bar se potrudi da to izgleda. Ili se obraća točno isto tako obrazovanom profilu?

I nikome ništa nije čudno. DORH i Policija koji provode izvide, nisu uočili ništa.

A oni koji su uočili, njima ionako nije čudno.

Nego normalno, ne novonormalno.

Hrvatski normalno.

[URIS id=40527]

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,164SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...