Snimka koja je dovoljan dokaz da Vić i Tomašević podnesu ostavku

Danima Zagrepčani žive u nedoumici, kako, kada, gdje, pošto će od sutra odvajati i odlagati otpad. Desetak puta sam napisao, da samo sortiranje otpada u većini kućanstva neće biti problem, problem je s odlaganjem pred kućama, a život me naučio da će na kraju sav otpad dobrim dijelom na odlagalištu biti bačen na istu hrpu.

Sutra u ovo vrijeme dobar dio građana Zagreba družiti će se i sudarati u haustorima, prema idejama i sumanutim napucima koje dobivaju već dvadesetak dana.

U posjedu sam snimke kako radnici Čistoće utovaruju bio otpad u kamione za mješoviti otpad. To nije pojedinačni slučaj, insajderi iz Čistoće su pojasnili kako se to provodi, po fazama. Sve to se događa kada iz Zrinjevca jave da mjesta u kompostanama nemaju, a to nije rijedak slučaj.

Sve to zna i direktor Čistoće, gospodin Vić, a upoznata je i vladajuća garnitura u Zagrebu.

To nije pitanje samo morala, to je pitanje i zle namjere prema građanima kojima se prijeti kaznama, da bi se na kraju s otpadom postupalo upravo onako kako se građanima brani.

Ova snimka je dovoljan razlog za trenutrnu ostavku direktora Ćistoće, gradonačelnika koji je sa situacijom upoznat, a i preispitivanje odgovornosti poduzeća angažiranih na rješavanju otpada u Zagrebu.

Prema izvorima koje imam, procedura je jednostavna.

  1. Bio otpad se po noći utovari u kamione za miješani otpad
  2. Bio otpad odleži u kamionu ostatak noći, do jutra
  3. Ujutro se dokumentacija prepravlja, navodi se da je bio otpad previše kontaminiran
  4. Tako, papirnato kontaminiran bio otpad odvozi se na brdo smeća (mješovitog otpada) i zatrpa
  5. Kamion na brdo pušta radnik Eco – Flora, u vlasništvu Petra Pripuza, a na brdu ga dočekuje radnik Tigre,  u vlasništvu Damira Penave, a taj radnik dovezeni bio otpad odmah zatrpava da se ne vidi.
  6. To nije stalna praksa, događa se samo kad Zrinjevac nema mjesta za bio otpad u svojim kompostanama.

Važno je za napomenuti:

Na brdo je prema Zakonu dozvoljeno odlaganje samo miješani otpad, onaj koji se ne može reciklirati.

Pogledajte snimku.

Pročitajte i ovo:
Tajni izbori u sekti

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,161SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Sisa Grada Zagreba

Početkom ove godine Grad Zagreb odlučio je pokazati kako on transparentno posluje. Pa je otvorena web stranica transparentnost.zagreb.hr. na kojoj su iskazana sva plaćanja...

Tomaševiću, gdje su Ti bageri?

Davno, još sam bio gimnazijalac, u mom kvartu nalazila se niska kuća, s rešetkama na dva prozora. Škripava vrata. Dva dimnjaka na krovu prekrivenom...

Pišta i ja

  Snaga ulice Imam frenda. Pišta ga zovemo. Oduvijek. Dali su mu ime po djedu Stjepanu. Kojeg su svi zvali onak purgerski, Pišta. Mali Stjepan bio...