Zakuhalo se ovih dana u domaćoj političkoj kužini pred predsjedničke izbore, a još vani nije ni pošteno ugrijalo.
Tako je Kolinda Grabar Kitarović, ta žalosna politička karikatura koju su kao kondom iskoristili Bujanec i ekipa dobila „Sude me“ protukandidata koji je prema prvoj anketi, a da usta otvorio nije postao respektabilan kandidat za predsjednika države.
Ali svašta je ovaj narod progutao, pa mu Škoro dođe poput dobre zajebancije.
Hajdemo u tu viletinu s vinskim podrumom na brdu iznad Zagreba poslati pjevača, pa da nam barem za prigodne dane zapjeva Ne dirajte mi ravnicu.
Nakon, krivoustog, vic majstora, lignje, umjetnih trepavica, red je na Škori.
I dok Radeljić i Bunjac Kolindi sapunjaju dasku, veliki umovi ljevice, Davorko Vidović (Kolindidn ministar), Ivo (jeben i pošten) Jelušić i Zlatko (SDP-ov lav koji spava 24 sata na dan) Komadina smišljaju način kako pomoći Radeljiću i Bunjcu da instaliraju svog kandidata na Pantovčak.
Tako je ovaj trojac sjeo i odlučio da SDP još jednom prošeta bos po trnju, u unutarstranačkim izborima za predsjedničkog kandidata, a da stvar bude bolja, još su se sjetili da osim članova SDP-a, mogu glasati simpatizeri.
A tko je simpatizer, ne zna nitko. Moglo bi se lako desiti da se na izborima pojavi 220.000 simpatizera u plavim majicama.
Milan 365 Bandić i ekipa iz HDZ-a naručili su već sada kokice, okrenuli par telefonskih brojeva i čekaju.
Ako ovaj trojac uspije, kandidat SDP-a će biti Maras ili Kata s porte, s tim da Kata ima veće šanse.
Problem predsjedničkih izbora će ponovno biti SDP, a ne HDZ. SDP ima malu, ali realnu priliku da ponovno jurne na brdo Pantovčak i preuzme ga.
No ima li SDP za to pameti tek ostaje vidjeti, jer nakon svega, Zoran Milanović dobro zna da ako želi na Pantovčak, ne može na unutarstranačku kampanju.
Pitanje je samo zna li to Davor Bernardić, odnosno, može li Davor po prvi put u svojoj političkoj karijeri pronaći muda, pa ne nazvati Milana i reći ovoj trojici, Odjebite!
Ostaje još i samo jedno malo pitanje, je li Milanović shvatio da su Zmajlović, Hajdaš, Maras i ekipa lanjski snijeg i da s njima u timu ne može postati ne predsjednik kućnog savjeta. Čak ni kod mene ovdje u maloj Švicarskoj – Orahovici!
Leto je dugo, vrijeme će pokazati hoće li ova sezona kiselih krastavaca biti plodna!
Do tada, šumi, šumi javore, neka grane govore…
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene.
Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene.
Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene.
Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja.
A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…
Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija
Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.
Počelo je. Svjetsko prvenstvo nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...
Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...
Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...