Zagreb je vaš. Nemoj da bi ko pisnuo!

Šećem Zagrebom, praznim, dio građana postao je samo brojka kojom se svaki dan hvale ovi kaj se u državi bave turizmom.

Dio Purgera čuči u kućama iza spuštenih roleta, zatvorenih prozora, hodajući po stanovima u gaćama, dok se s njih slijevaju slapovi znoja.

Gledam opustjele ulice, kao u mojoj nekad omiljenoj knjizi Pale je sam na svijetu. Nigdje žive duše. Gomile smeća na svakom koraku. Po novoizgrađenim naseljima nalaze se impozantne hrpe, koje bi kada bi kojim čudom pao snijeg, bila idealna sanjkališta za mališane.

Tužno izgleda zasrani i prljavi Zagreb. Ali, nije to prvi puta, događalo se i to nerijetko i do sada za vrijeme vladavine blagopočivajućeg Milana.

Nema vječitih aktivista iz Zagreb je naš, koji se valjaju, deru ko da im kožu skidaju, protestiraju radi neodvoženja smeća, onih koji stalno zjače da bi oni to bolje riješili. U tren!

I opet mi nešto fali. Stajem, palim cigaretu. Gledam. Kaučevi, daske, spolice, raskupusane vešmašine. ma u pičku materinu, sve je isto. Ali nešto fali. Jebeno fali. Udišem pohotno dim cigarete, sunce me tuče u potiljak, mozak samo što ne zavrije. E baš ne idem. Ostajem ovdje dok ne ustanovim što fali. Misli mi bubnjaju u glavi. Tišina ulice a bubnjanje u glavi sve jače.

To, to mi fali. Fali mi buka.

Gledam i ne vjerujem. Pokraj ogromnih hrpa smeća, koje su na svakom koraku nema živog čovjeka.

Gledam i ne vjerujem,

Nema vječitih aktivista iz Zagreb je naš, koji se valjaju, deru ko da im kožu skidaju, protestiraju radi neodvoženja smeća, onih koji stalno zjače da bi oni to bolje riješili. U tren!

Nema nikoga.

Jer Zagreb je sada njihov. I to je najvažnije. Na kraj pameti im nije protestirati. Cilj je ostvaren.

U njih je platno, u njih su škare. Hic Rhodus, hic salta!

Da vas vidim frajeri. Ne morate riješiti otpad, ali budite ljudi, pa se bunite sada! Pičkice!

 

.

Pročitajte i ovo:
Kako li će Viktor Gotovac iščupati zagrebački SDP iz ralja Dua Hani?
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Prodajni centar za prodaju magle i muda pod bubrege

Zemlja u kojoj se dopisuju vrlo utjecajna ministrica i vrlo utjecajna državna tajnica, pa se u dopisivanju, u kojem dogovaraju pojedinosti o počinjenju kaznenog...

SDP i MOŽEMO! dva su srca bratska

Krajem sedamdesetih godina iz javnosti je naprosto nestala do tada sveprisutna Jovanka Broz. Nagađalo se, špekuliralo. Ali, nikakvih saopštenja nije bilo. Nakon pola godine na...

Održana je sjednica Gradskog odbora SDP Zagreba

Vrelina ljetnog predvečerja spržila je pločnik na Iblerovom trgu. Titrav zrak stvarao je čudne slike, poput fatamorgane. Ljudi izlomljenih udova koračali su polako, bezvoljno...