Zašto novinari štite Rajka Ostojića?

Gledao sam danas N1, kao uglavnom svako jutro.

Pojavio se i Rajko Ostojić, doktor Rajko Ostojić, na komemoraciji žrtvama holokausta.

Posve primjereno, na okupljanju na kojem se odaje počast milijunima poginulih, doktor Ostojić je odlučio poentirati, na račun ministra, valjda u odlasku Kujundžića.

Ministar je to koji je dotukao do kraja upravo ono što doktor Rajko Ostojić, uza sav trud nikako nije mogao dotući.

Pa je progovorio o onome što svi znamo o korumpiranoj vladi HDZ-a.

O ministru koji nije napravio ništa. Ništa nije rekao, niti jednu riječ o nekakvom programu SDP-a, ako je uopće, a nije, bilo niti mjesto niti prilika.

Progovorio je to snagom svog autoriteta, kao bivši ministar zdravstva, jedan od Kujundžićevih prethodnika.

Svakako je zaboravio i propustio istaknuti vrlo važnu činjenicu da je tadašnji premijer Zoran Milanović zatražio je od ministra zdravlja Rajka Ostojića (dakle, od današnjeg poentera nad životima stradalih u holokaustu), očitovanje o optužbama Hrvatske udruge bolničkih liječnika (HUBOL) da je, protivno stručnim indikacijama i zaobilazeći proceduru, nabavio previše ECMO (Extracorporeal Membrane Oxygenation) uređaja za hrvatske bolnice i potrošio 36 milijuna kuna.

Nakon čega je smijenjen.

Mandat mu je trajao bitno kraće od Kujundžićevog.

Jer je Milanović onda imao veće cohones nego Plenković danas.

Nikako nije pomoglo niti to što je on kako je izjavio Milanović, skakutao poput vesele vjeverice oko njega.

Zajebo si, a uređaji ti nisu bili najveći grijeh i moraš otići.

Sve u svemu, Rajko Ostojić bio je ministar u kvaliteti negdje u istoj ravni s Milanom Kujundžićem.

Danas omrznuti žetončić Varga uspio je više u svom mandatu nego što su napravili Ostojić i Kujundžić zajedno, osim što su oni bili uspješniji u povećanju duga zdravstva.

Osim što sam zgranut činjenicom da se obilježavanje smrti miliona ljudi koristi za politička kokošarenja, na pisanje me potakao i pressclipping Jutarnjeg lista.

Novinar ili novinarka, autor članka radi komparaciju smijenjenih ministara Plenkovićeve i Milanovićeve vlade.

Svakako bi dugo trajalo nabrajanje smijenjenih ministara Plenkovićeve vlade, u kojoj su se na ministarskim mjestima izredali svi viđeniji HDZ-ovci.

Milanovićev popis je prema Jutarnjem listu kraći.

Šest ministara je smijenjeno, piše u tom pressclipingu.

Čačić, Holly, Jovanović, Zlatar Violić, Veljko Ostojić, Linić.

Autor iz Jutarnjeg ne navodi Rajka Ostojića koji je isto smijenjen, kao sedmi, čak se u to vrijeme podosta pričalo da je smjena Željka Jovanovića bila u funkciji smjene nesposobnog Ostojića.

Odnosno, Željko Jovanić je bio kolateralna žrtva Ostojićeve nesposobnosti.

Bio je to početak jedne divne mržnje.

 

Pročitajte i ovo:
Tihomir Jaić - politička ostavština Rajka Ostojića

Koji je razlog te ljubavi, mogu samo nagađati, premda i do mene dopiru glasine o tome da je Rajko Ostojić tiha simpatija zagrebačkih novinara.

Razlozi tome su osobni, pa o njime nema smisla pisati. Ko kome liječi roditelje, mene ne zanima.

Ovdje svakako ne mislim osvrtati se na ulogu Rajka Ostojića u SDP-u, koja je sve ali nije pozitivna, sjetite se samo pisma bivšeg ministra poljoprivrede Jakovine, koji vrlo teško tereti Ostojića za cijeli niz radnji i manipulacija u Brodu i okolici.

U jednom trenutku činilo se da je zvijezda Ostojićeva pred gašenjem, za neslužbenog kandidata ministra proglašen je Saša Srića, liječnik koji je veliki dio svoje karijere bio Ostojićev protege.

I danas se prepričavaju panegirici koje je on pisao svom idolu.

Sada je doktor Saša Srića netragom nestao, nije bio prisutan ni na kongresu rock majstora u Ogulinu, na kojem je glavna zvijezda bio uskrsli Rajko Ostojić.

Rajko Ostojić imenovan je koordinatorom II izborne jedinice, pa će o njemu biti puno više pisano u predstavljanju koordinatora na ovom portalu.

 

 

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,164SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...