Krađa općinske blagajne u Pribislavcu na vlas je slična onoj u Virovitici. Načelnici pojma nemaju!

Općina Pribislavec.

U posljednje vrijeme svakim danom sve više poznata po nekoliko stvari, sa kojima se baš i nije za hvalit.

Svi se sjećamo sukoba sa Romima upravo u Pribislavcu.

Zavičaj je to i poznate Vladimire Palfi, ideologinje i aždaje Živog zida.

A kako stoji stvar, nije to sve.

Nikada nije to sve. Uvijek ima još.

U Pribislavcu je na vlasti HNS, čija kandidatkinja Višnja Ivačić osvojila 40,67% glasova, dok je kandidat SDP-a Matija Ladić osvojio 37,84% glasova.

HDZ je osvojio 10,05% glasova.

Pribislavec, rezultati izbora za načelnika/cu 2017

Lijepo je to mjesto, savršeno šišane trave po dvorištima, kuće imaju fasade, kovane ograde, koje ja ne volim, su na svakom koraku.

Bogat kraj.

A na vlasti HNS.

A trava naravno ošišana.

Jer u HNS – u stručnjaci su za šišanje, to nam je svime više-manje poznato.

Dakle, sadašnja načelnica je u sedlu na čelu Pribislavca samo deset godina, ovo joj je treći mandat.

Pred dva mjeseca, nepuna, umrla je gospođa koja je vodila financije u općini Pribislavec.

Općina mora funkcionirati, pa je odlukom načelnice angažirana nekakva ženska koja je taj posao trebala nastaviti u konitnuitetu, kako bi općina mogla normalno funkcionirati i obavljati svoje djelatnosti, a sve dok se ne zaposli druga osoba koja je nastaviti raditi.

Dakle, sve je jasno.

Ko pekmez.

Ali…

Uvijek je taj jebeni „ali“.

Ko kada Predsjednica daje izjave, prvi dio rečenice djeluje pristojno, onda udahne i kaže „ali“.

E, tu načuljite uši, jer onda počinje pičvajz.

Dakle, ali.

Stvar je zajebala ta nova ženska.

Kojoj nije vrag dao mira. Pa je išla gledat u rikverc.

Pa skužila da brojke jedna sa drugom veze nemaju, ama baš nikakve.

Čarapa ima rupu.

Kroz koju je curila lova.

Općina koju dugo godina vodi HNS je ošišana.

Na jako kratko.

Jako puno love, u jako dugom razdoblju.

A niko nije znao, kako je izjavila na konferenciji za tisak načelnica Višnja Ivačić: jer u JUO nitko nam nije bio stručan provoditi računovodstvene i financijske poslove doli pokojna računovotkinja.

Dakle, ženska koja je radila sedamnaest godina računovodstvo, radila je posao koji niko nije znao.

Jer je to nuklearna fizika.

Sad kad je nema, umrla je, ručice se peru.

Načelnica je podnijela i kaznenu prijavu „čim je za to saznala“.

Mene najviše zanima…

Ako nitko nije znao to jebeno računovodstvo osim pok. Alete Reisinger, koja je to jedina radila, a ona je umrla, čemu hvalisanje kaznenom prijavom?

Protiv koga?

Dobro sam upoznat sa financijskim propisima, poznato mi je da se u takvim slučajevima mora podnesti kaznena prijava,  pa i ovom slučaju.

Dakle, načelnica je napravila što joj je savjetovao netko tko zna, jer tako propisuje zakon, ona sama kaže da ne zna to računovodstvo.

Ali, čemu se hvaliti nekom zakonskom obavezom, osim ako to nije pokušaj pranja vlastitog obraza?

Moja sugovornica, koja mi je nekoliko puta naglasila da nije glasala ni za jednu od dvije vodeće opcije, izražava čuđenje kako direktna nadređena nije primijetila ništa, jer se spekulira o iznosu od pet – šest miliona kuna, a neki kažu i do dvanaest.

Papiri se sada vade, od banaka se čekaju izvodi stariji od nekoliko godina, posao je velik.

A nije bilo ni lako ukrast toliko novaca u tako maloj opčini sa oko 3.000 ljudi, a da niko ne zna.

Čak niti direktno nadređeni.

Zanimljiva je činjenica i da Općina ima 6 zaposlenih koji rade u 4 kancelarije… nema 7000 zaposlenih pa da neko kradomice šiba lovu….

Sve mi se čini da će biti vrela jesen u Pribislavcu, a mogli bi uslijedit i izvanredni izbori…

Sve to jako podsjeća na slučaj iz Virovitice od pred tri mjeseca, ali tamo izbora neće biti.

Nikad, pa ni onda.

Jer, Virovitica je to.

Jedna riječ, koja objašnjava sve!

Krađa općinske blagajne u Pribislavcu na vlas je slična onoj u Virovitici. Načelnici pojma nemaju!

Pa nek onda umjesto načelnika biraju patuljke, jer Patuljci pojma nemaju.

Mogu i vrtne, isti je kurac!

Pročitajte i ovo:
Tata saborski zastupnik, sin poduzetnik, a mama čuva leđa
Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...