Gdje će Virovitičani na more u Istru? Pa u Umag naravno!

Zašto HDZ ovci vole ići u Umag? Umag je jedino mjesto u Istri gdje se osjećaju kao kod kuće u Virovitici.

Još malo pa će proljeće.

Kaže Vakula da je zima iza nas. Vrijeme je da se počne razmišljati o godišnjim odmorima.

Kuda na godišnji?

Gdje ćete ovog ljeta krenuti automobilom, do vrha nakrcanim paštetama, mesnim doručcima, paradajzima, a kad svi sjednu u auto, onda im još natrpati i nekoliko vreća krumpira među noge, jer je na obali sve skupo?

Mnogi od vas odlučiti će se za Istru.

Koja je uistinu prekrasna. Prekrasni gradovi i sela, koji žive od i za turizam, zemlja radišnih ljudi.

Regija je to u kojoj se HDZ-ovci sa dna kace, ne osjećaju baš kao doma.

Jer Istrijani općenito, nemaju baš puno ljubavi za HDZ.

Gdje će recimo na more Virovitičani?

U Istru sigurno ne.

Tako je bilo dugo.

Ali, rješenje uvijek postoji.

Umag, prekrasni grad na zapadnoj obali Istre, odlična je destinacija za Virovitičane.

Jer tamo se mogu osjećati kao kod kuće, ako im je kuća uz obalu Jadrana.

Umag je jedini grad, uz nekoliko manjih mjesta u kojem se provodi probni pilot projekt Velike koalicije, koja bi se mogla proširiti na Istru i na ostatak Hrvatske.

Nakon parlamentarnih izbora.

SDP Umaga je u koaliciji s HDZ-om.

Pa su lijepo u znak prisnosti i priajteljstva u Umagu imenovali glavnu ulicu Obalom dr Franje Tuđmana. Jedini u Istri.

A u glavnoj ulici, kako u Virovitici, tako i u Umagu, na Obali Franje Tuđmana, postoje brojni kafići i restorani.

U kojima virovitički HDZ-ovci s dna kace, mogu uživat u državotvornom okruženju.

Svoji na svome.

Sve im je to omogućio gospodin Vito Basanesse. Glavi esdepeovac u Umagu, jedna od velikih faca crvene misli na Poluotoku.

Suradnja gospodina Vilija Bassanesea i HDZ-a i nije baš od jučer.

Ispričavam se unaprijed, ako u tekstu slučajno napišem Genovese umjesto Bassanese, uistinu nije namjerno, ali ja sam star čovjek, pa napravim grešku.

Suradnja HDZ i SDP nije ni malo slučajna. Jer odavno čelnik umaškog SDP-a posluje po principu po kojem su poslovali čuveni zemljišni mešetari HDZ-a, Kuščević, Tolušić, Marić.

Na nekakvom zemljištu grad Umag je ugradio svu potrebnu infrastrukturu, vodovod, kanalizaciju struju.

To sve je koštalo milion (1.000.000) EUR-a.

Na livadi.

Običnoj livadi.

Reklo bi se, ulupala se milja eura u livadu.

Ali nije!

Ipak je netko zaradio! Pogađate već, grad Umag nije.

Jer su dobro infrastrukturno opskrbljenu livadu prodali, nekakvim Austrijancima po 120 EUR/m2.

Austrijanci su odma tu zemlju prodali dalje, po dvije stotine EUR-a.

Jer zemlja ima ugrađenu infrastrukturu.

Podsjeća li vas to na HDZ marifetluke?

Ono, baš jako podsjeća?

Ali, kako to kažu u Top shopu, to još uvijek nije sve.

Opremanje dječjih vrtića koje je gradio Grad Umag, dobila je tvrtka  gospodina Ivice Plišića, koji je posve slučajno, nekakvom vrlo čudnom koincidencijom bio direktor Hrvatskih voda.

To naravno nema veze, pa mora mu žena nešto radit.

Čudo je samo to što je gospodin Ivica Plišić upravo u to vrijeme Gradu Umagu osigurao iz Kohezijskih fondova EU-a 250 milijuna, a potom i još dodatnih 150 milijuna kuna bespovratnih sredstava za sustav zaštite otpadnih i oborinskih voda i izgradnju pročištača.

Kako kažu u Top shopu, to još uvijek nije sve. 

Svaki grad koji drži do sebe, a Umag, grad koji ima Obalu Franje Tuđmana, pa dakako da jako drži do sebe, ima obilaznicu.

To vam je ono, da se krumpiraši i turisti koji nisu HDZ-ovci sa dna kace, samo provezu kraj Umaga.

Pa je ta obilaznica trebala ići preko nekakve parcele, na kojoj zamisli, stanuje predsjednik HDZ-a Istre. 

A di ćeš si pajdu i koalicijskog partnera zajebavat s nekakvom cestom?

Pa je obilaznica izbrisana.

Onda su građani raspisali peticiju za povratak zaobilaznice.

Kako kažu u Top shopu, to još uvijek nije sve.

Drug Vili Genovese, pardon Basanesse (jebiga, pazio sam, ali opet) ima podosta poljoprivrednog zemljišta u okolici Umaga.

Ima ga i njegova obitelj.

Nemaju puno, oko 8904 četvornih metara.

Poljoprivrednog zemljišta. A koze ne uzgajaju, niti kose niti kopaju.

Pa je zato prenamijenio to svoje i svoje famiglie zemljište u građevinsko, na kojem je prema prostornom planu UPU Juričani trebala niknuti proizvodna zona.

Tom je urbanizacijom povećao vrijednost zemljišta, od poljoprivrednih oko 1,3 milijuna eura, na mogućih čak 9,6 milijuna!

Nije puno, jelda?

Savršeno kopiran model Lovre Kuščevića.

Jebi ga, možda je Lovro kopirao model don Vilija?

Obzirom na tijesnu suradnju s HDZ om ne znam.

Ali i nije bitno. Bitna je ideja!

Kako kažu u Top shopu, to još uvijek nije sve.

Ali, treba municiju čuvati za još, ne valja ispaliti sve metke odjednom.

Tako da neću pisati o muljaži s POS ovim stanovima.

Neću pisati ni o NEXE grupi. Ni o sprezi s najpoznatijim tajkunima i mljenicima HDZ-a iz svijeta gospodarstva i sporta. 

O tome će svakako biti riječi!

Sve skupa, dragi Virovitičani, mjesto za odmor imate.

I omiljenu jutarnju kavu uz Hrvatski tjednik na Obali Franje Tuđmana u Umagu!

Zašto HDZ ovci vole ići u Umag. Jedino mjesto u Istri gdje se osjećaju kao kod kuće u Virovitici.

O Istri, miloj našoj, da parafraziram Vladimira Nazora pisao sam davno. Pogledajte članak!

 

Pročitajte i ovo:
Podovi na glasalištima u Istri savršeno su čisti. IDS ih pomeo SDP-om

 

 

 

 

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Inati se Slavonijo

Počelo je. Svjetsko prvenstvo  nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...

Odlazak Kreza

Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...

Švicarska

Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...