Dobro, nije baš da rade, da se ubijaju od posla. Pojave se koji puta, prešetavaju po gradu, jedu u otmjenim restoranima, ako ih što pitaš, daju ti odgovor koji nikada nećeš razumjeti i nema veze ni sa čime.
Ne, dragi čitaoci, nisu to saborski zastupnici, koje ste odmah prepoznali.
Ali krivo.
Radi se o ustavnim sucima.
Njih četrnaest.
Sad će odmah oni upućeniji poskočiti, ima ih trinaest.
Kad se pažljivo prebroji, jebate patak, stvarno ih ima 13, ali jedan, Davorin Mlakar, vrijedi za dvojicu, za sebe i za Gordana Dolovića, svoj alter ego koji koristi kada mulja po austrijskim bankama i čini kaznena djela.
Dakle ta ekipa koja se važno prešetava u togama, donijela je odluku po kojoj bi srpska manjina u Vukovaru trebala imati znatno veća prava na upotrebu jezika i pisma nacionalne manjine.
Dakle, ukratko, dvojezični napisi u Vukovaru su neprikosnoveni odukom Ustavnog suda.
To sve mi znamo.
Ali ne zna čuvarica Ustava, ona koja se zaklela da će čuvati Ustav riječima:
Prisežem svojom čašću da ću dužnost predsjednika Republike Hrvatske obavljati savjesno i odgovorno, na dobrobit hrvatskog naroda i svih hrvatskih državljana.
Kao hrvatski državni poglavar:
– držat ću se Ustava i zakona,
– brinuti se za poštovanje ustavnopravnog poretka Republike Hrvatske,
– bdjeti nad urednim i pravednim djelovanjem svih tijela državne vlasti,
– čuvati nezavisnost, opstojnost i jedinstvenost države Hrvatske.
Tako mi Bog pomogao
Ali, jebe se njojzi za čuvanje Ustava.
Ona čini ionako što želi.
Pa tako daje otvorenu podršku Penavi koji bi kada bi mogao, sve Srbe bagerom preko Dunava protjero, riječima:
Drži da u ovakvim uvjetima, kada se zapostavljaju temeljna ljudska prava, nisu učinjeni potrebni preduvjeti za širenje posebnih prava koji moraju postati demokratski standard u Hrvatskoj koja tome teži i suglasna je da ih je loše odgađati, međutim poziva na iste kriterije koji bi u konačnici rezultirali izjavom mjerodavnih tijela da se postupci protiv osumnjičenih za ratni zločin isto tako ne mogu odgađati u nedogled. Takav stav je zdrav preduvjet za uređene odnose temeljene na povjerenju većinskog naroda i pripadnika srpske nacionalne manjine, posebice u izranjavanom Vukovaru
Kad se sjetim sve one klateži, kriminalaca, dilera, lopova i onog polusvijeta kojeg je pozvala na inauguraciju, pitam se, da li je uopće njezina zakletva važeća.
Čini mi se da ona o tome nema ni malo dvojbe.
Od prvog dana!
Sada još i pazi što radi, ne bi li bila izabrana za drugi mandat.
Zamislite repertoar budalaština i sramoćenja koji čuva za drugi mandat, jer treći puta hvala Bogu ne može biti izabrana.
Kada bi slučajno bila izabrana za drugi mandat, trebale bi se odmah oglasiti trube diljem Hrvatske, koje bi označile opću opasnost!
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene.
Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene.
Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene.
Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja.
A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…
Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija
Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.
Počelo je. Svjetsko prvenstvo nogometu. Moje svakovečernje Mućke padaju u drugi plan, jerbo, fudbal. Danas navijam za Mexico, uglavnom navijam za Mexico. Slušam Himno...
Portir Ivek stajao je na porti. Važna izraza lica, kraj zatvorene kapije, poput američkog admirala koji komandira nosačem aviona, ponosno i uznosito. Buljuk radnika...
Hrvatska će biti kao Švicarska. Grmjelo je Trgom Republike, na predizbornom skupu davne 1990., a euforična gomila oduševljeno je klicala, dok je govornik, doktor...