Svi pišu o godišnjici, pa evo i ja!

Kaže onaj tusti glavonja Horvat, zaposlen na radnom mjestu ministar nečega u vladi nečega, da će evo, obnova početi taman u šestom mjesecu.

Godina je dana od potresa u Zagrebu. Tužna je prilika za sagledati kakvi smo.

Potres se poklopio taman s početkom pandemije korone.

I sada država, kroz tustu i debelu facu ministra Horvata, koji nikada nije izrekao istinu, priča da bi se s obnovom počelo u lipnju. Organizirano!

Naravno, nikakav se vulkan nije aktivirao na Sljemenu, premda, kako je krenulo, bilo je za očekivati. U godinu dana od potresa, gradske vlasti na čelu s bestidnikom Bandićem, nisu kurcem makle. Obnova grada još nije počela.

Kaže onaj tusti glavonja Horvat, zaposlen na radnom mjestu ministar nečega u vladi nečega, da će evo, obnova početi taman u šestom mjesecu.

Iza izbora koji su u petom mjesecu.

Idealna laž kojom bi se budale pokušale uvjeriti da glasaju za Horvatove gangstere u Zagrebu, predvođene totalnim dibidusom za sve i svašta. A u godinu dana kurcem makli nisu, podržavali su lopova nad lopovima Milana Bandića.

Znam, o mrtvima se govori sve najbolje. Pa sam i rekao:

Bandić nije bio običan lopov. On je bio lopov nad lopovima. Mengele grada Zagreba. Najpristojnije rečeno.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON CITIRANOG ČLANKA

Zemlja koja se tresla toga dana, a i kasnije, izbacila je na površinu sva govna koja je blagopočivajući na počasnom mjestu mirogojskih arkada, godinama radio. Gradska blagajna prazna, u potpunosti neučinkovita gradska uprava sastavljena od panjina godinama zapošljavanih po rodijačkom i partijskom ključu.

Potres u Petrinji pokazao je i dokazao da je država kao institucija potpuni višak. Samoorganizirani građani napravili su više nego što ovi iz države uopće i mogu zamisliti. Država je objavila broj računa za donacije, naravno da su oni pametniji znali da je to sve čista prevara. Ali, budala na ovim prostorima ima koliko oćeš. Pa su uplaćivali pomoć za beskućnike iz Petrinje. Pa je država tu lovu, namijenjenu onima koji su ostali bez krova nad glavom, onima koji su ostali bez ikakve egzistencije i budućnosti, jednostavno lapila, smotala i podijelila majmunima u lakiranim cipelama i skupim odijelima u ministarstvima.

Pročitajte i ovo:
Listopadski snijeg u Zagrebu još jednom pokazao je istinu. MOŽEMO je prevara!
RASPODJELA DONACIJA NAMJENJENIH GRAĐANIMA

I sada država, kroz tustu i debelu facu ministra Horvata, koji nikada nije izrekao istinu, priča da bi se s obnovom počelo u lipnju. Organizirano, naravno. Frajer ne zna razliku između potrebno i potrebito.

A tako je jednostavno, pogleda se u ogledalo i shvati da je on potrebit, da mu fali morala, časti i znanja.

Kakva bi mogla biti obnova nego organizirana, kada je provode organizirani kriminalci?

Četrnaest mjesec nakon potresa.

Ili točnije, petnaest dana nakon izbora. A konjine će glasati za njihovog stručnjaka za ništa!

E, pa pička vama materina!

Pa gadovi jedni, jel vi možete bar nešto pošteno napraviti?

Pa makar na današnji dan?

Spectator
Spectator
Samostalan, neovisan, nadrkan, do zla Boga disgrafičan. Ne poznajem, na žalost, Sorosa da investira u mene. Ne poznajem ni razne sjecikese koje kupuju naklonost vlasnika portala, da ulože u mene. Ne poznam nikoga tko bi ulagao u mene. Jer ne volim da se bilo što ulaže u mene. Puno ja toga znam, ali sve moje znanje je samo kap u oceanu moga neznanja. A u oceanu nikako ne možeš uočiti jednu jedinu kap. Onu kap moga znanja…

Vezani članci

Društvene mreže

8,496ObožavateljiLajkaj
5,163SljedbeniciSlijedi
12,384PretplatniciPretplatiti

Najnovije na portalu

Spectator na Twitteru

Svijet se zajebava memeovima o ostarjelom Ronaldu. Za sada nisam primijetio sličnu zajebanciju na račun Luke Modrića, koji isto tako ne shvaća da je postao star koji je star. Nisu ni njemu rekli, jer bi to bio znak jugoslavenstva, komunjarstva...
Mumija

Dobro je da imamo EU.
Nakon neodvojivih čepova dosjetili su se zabrani šećera u vrećicama uz kavu, čaj i slično. Zabranjuje se sva jednokratna ambalaža.
Meni je to logično, pa kakve smo debile gore poslali, rezultati su primjereni.

Učitajte još

Pretplatite se na Newsletter

Primajte najnovije članke u svoj pretinac elektronske pošte

Najnovije na portalu

Sisa Grada Zagreba

Početkom ove godine Grad Zagreb odlučio je pokazati kako on transparentno posluje. Pa je otvorena web stranica transparentnost.zagreb.hr. na kojoj su iskazana sva plaćanja...

Tomaševiću, gdje su Ti bageri?

Davno, još sam bio gimnazijalac, u mom kvartu nalazila se niska kuća, s rešetkama na dva prozora. Škripava vrata. Dva dimnjaka na krovu prekrivenom...

Pišta i ja

  Snaga ulice Imam frenda. Pišta ga zovemo. Oduvijek. Dali su mu ime po djedu Stjepanu. Kojeg su svi zvali onak purgerski, Pišta. Mali Stjepan bio...